تحصیلات در ترکیه

تحصیلات در ترکیه

تعداد دانشجویان بین المللی که علاقمند تحصیل در ترکیه هستند و یا در ترکیه تحصیل کرده اند در سالهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. این افزایش از سال 2015 به بعد رشد بیشتری را شاهد بوده است.

در حال حاضر  بیش از 650 هزار دانشجوی خارجی در ترکیه در حال تحصیل هستند. این موضوع نشان دهنده اهمیت رو به رشد این کشور به عنوان یک مقصد عالی آموزشی است.

عوامل متعددی وجود دارد که باعث ایجاد انگیزه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در ترکیه می شود. انگیزه های تحصیل در ترکیه شامل فرصتی است برای تحصیلات نسبتا ارزان و با کیفیت همچنین فرصت هایی برای کمک هزینه تحصیلی است که هزینه های ماهانه(شامل مسکن و هزینه های تحصیل، بیمه درمانی و هزینه های سفر) را پرداخت می کنند.

ترکیه در حال حاضر یک مقصد گردشگری مهم در جهان است. با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در این کشور، در سال 2017 تقریبا 40 میلیون گردشگر از سراسر جهان از ترکیه بازدید کردند.

تحصیلات در ترکیه

ضمنا این کشور 10مین و جزو محبوب ترین مکانهای گردشگری برای یک تعطیلات عالی است. دولت ترکیه تمایل دارد این محبوبیت را در خصوص دانشجویان بین المللی نیز گسترش دهد و هدفش افزایش دانشجوی بین المللی است.

دانشگاههای ترکیه:

در ترکیه بیش از 200 دانشگاه وجود دارد که بیشتر آنها توسط دولت اداره می شوند. اکثر این دانشگاهها نسبتا جوان هستند.

تا سال 1970، تنها هشت دانشگاه و آنهم دولتی وجود داشت و اولین دانشگاه خصوصی (دانشگاه بیلکنت) در سال 1984 تاسیس شد.

هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی در ترکیه مطابق با توافقنامه بولونیا فعالیت می کنند. این توافقنامه استانداردسازی برنامه های تحصیلی در سراسر اروپاست.

بسیاری از دانشگاه های ترکیه در برنامه Erasmus + مشارکت می کنند. این برنامه از تبادل دانشجویان بین المللی حمایت می کند.

در آخرین نسخه سیستم رتبه بندی سیستم آموزش عالی سیستم QS، سیستم آموزش عالی در ترکیه در رتبه 43 جهان قرار گرفت.

تحصیلات در ترکیه

اگر شما به تحصیل در ترکیه علاقمند هستید با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید تا در فرآیند پذیرش تحصیل در ترکیه شما را یاری نمایند.

درباره نویسنده

guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها