دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020 . لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در کشور ترکیه برای تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کشور ترکیه. با توجه به این لیست میتوانید بهترین انتخب را داشته باشید

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020

Istanbul university

Hacettepe university

Ankara university

Koc university

Ataturk university

Ege university

Yeditepe university(فقط دندانپزشکی)

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020

 

از مهمترین مزایای ادامه تحصیل در ترکیه، هزینه های پایین تحصیل در این کشور می باشد. در لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل پزشکی در ترکیه و یا رشته های دندانپزشکی و داروسازی در ترکیه، 5 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی وجود دارد. هزینه های تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی ترکیه حداکثر 2000 دلار در سال می باشد که در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب و به صرفه می باشد.

هزینه تحصیل پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی در دانشگاههای خصوصی ترکیه نسبتا بالا و بین 10000 تا 25000 دلار در سال می باشد.

 

دانشگاههای ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت 2019-2020
دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت‌تپه

یکی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه است که در سال ۱۹۶۷ در شهر آنکارا ترکیه تأسیس شد. این دانشگاه رتبه یک را در میان دانشگاه‌های پزشکی ترکیه دارد.

این دانشگاه دو پردیس اصلی دارد، یکی از پردیس ها در شهر آنکارا قرار دارد که مرکز پزشکی دانشگاه در آن قرار دارد و پردیس دیگر Beytepe است که در ۱۳ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و بسیار زیبا و سرسبز بوده و سایر رشته ها و دانشکده ها از جمله علوم اقتصادی و اداری، حقوق، آموزش، مهندسی، هنرهای زیبا و علوم در آن قرار دارند.

در رتبه بندی دانشگاه های جهان یو.اس.نیوز در سال ۲۰۱۹ دانشگاه حاجت تپه در رتبه ۵۳۱ برترین دانشگاه های جهان و چهارم ترکیه قرار دارد. همچنین در رتبه بندی QS برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ این دانشگاه در رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد و نهمین دانشگاه ترکیه است.

 

دانشگاههای ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت 2019-2020
دانشگاه اژه

 

دانشگاه اژه

در شهر ازمیر قرار دارد و چهارمین دانشگاه قدیمی ترکیه است و از جمله بهترین مراکز تحقیقاتی ترکیه محسوب می شود. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۲ دانشکده، ۷ کالج، ۸ انیستیتو و ۲۶ مرکز تحقیقاتی است. از رشته‌های این دانشگاه می‌توان به دندانپزشکی، داروسازی،علوم پایه، علوم اجتماعی، ارتباطات، مهندسی ساختمان و کشاورزی اشاره کرد.

 

دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020
دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول، یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه است که در شهر استانبول قرار دارد و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه این کشور یاد می‌شود.

در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2010، دانشگاه استانبول به عنوان ۴۰۱–۵۰۰ بهترین دانشگاه‌ها در جهان قرار گرفت، این دانشگاه تنها نهاد علمی ترکیه بود که در این رنکینگ حضور داشت.

مؤسسه QS در رتبه بندی که در سال 2019 انجام داد، دانشگاه استانبول در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا و دهمین دانشگاه ترکیه معرفی شد.

 

دانشگاههای ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت 2019-2020
دانشگاه آتاترک

 

دانشگاه آتاترک

این دانشگاه یک دانشگاه دولتی بوده و در سال ۱۹۵۷ در شهر ارزروم ترکیه ساخته شد. دارای ۱۵ دانشکده، ۱۷ مدرسه عالی، ۶ انستیتو، ۱۰ مرکز تحقیقات و ۲ بیمارستان تحقیقاتی است. زبان آموزشی این دانشگاه ترکی می باشد.

تعداد دانشجویان دانشگاه آتاترک ۳۵ هزار نفر و تعداد کادر علمی آن ۲۵۵۰ نفر است.

در میان دانشگاههای ترکیه، می توان گفت تنها دانشگاهی است که مشکل خوابگاه برای دانشجویان ندارد. خوابگاه‌های این دانشگاه مدرن و دارای امکانات مناسب می باشند. غذاخوریهای موجود در مجتمع ها، هر روز باز هستند.

دانشگاه با بالغ بر ۱۵۰ لابراتوار مدرن و توسعه یافته، یک مرکز علمی خوبی محسوب می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2019-2020

5/5 - (14 امتیاز)