دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2020

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2020

با بررسی‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی Times، QS و Shanghai  لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت جهت ورودی‌های سال تحصیلی 2021-2020 در رشته های مرتبط با علوم پزشکی اعلام شد. این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار می‌گیرد.

طبق اعلام وزارت بهداشت،و با توجه به مصوبه هفتادمین جلسه شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال 2019(1397/10/11)تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید خارج از کشور آغاز نموده‌اند، ممنوع شده است و در صورت اتمام تحصیل این افراد، مدارک صادره طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی خواهد بود.

ضمنا طبق تاکید وزارت بهداشت، کالج های وابسته به دانشگاه اصلی ذکر شده در لیست و شعب آن در سایر کشورها مورد تایید نبوده و مدارک صادره از آنها قابل ارزشیابی نمی باشد.

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه سال ۲۰۲۰

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه 2020 :

۱- دانشگاه آنکارا (Ankara University)

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر آنکارا قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در یکی از آزمونهای YOS و یا SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

2- دانشگاه آتاتورک (Ataturk university)

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر ارزروم قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در یکی از آزمونهای YOS و یا SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

3- دانشگاه اگه (Ege university)

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر ازمیر قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون YOS حد نصاب لازم را کسب نمایید.

4- دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe university)

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر آنکارا قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

5- دانشگاه استانبول (Istanbul University)

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر استانبول قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون YOS حد نصاب لازم را کسب نمایید.

6- دانشگاه کوچ (Koc University)

این دانشگاه خصوصی بوده و در شهر استانبول قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

7- دانشگاه سلیمان دمیرل (Suleyman Demirel University) فقط در رشته دندانپزشکی

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر اسپارتا قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در یکی از آزمونهای YOS و یا SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

۸- دانشگاه قاضی (Gazi University) فقط در رشته داندانپزشکی

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر آنکارا قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

۹- دانشگاه کاتب چلبی ازمیر (Izmir Katip Celebi University) فقط در رشته داندانپزشکی

این دانشگاه دولتی بوده و در شهر ازمیر قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید در یکی از آزمونهای YOS و یا SAT حد نصاب لازم را کسب نمایید.

5 / 5 ( 1 امتیاز )

درباره نویسنده

0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها