دانشگاه اژه

دانشگاه اژه ترکیه (Ege University) در سال 1955 در بورنوا منطقه ای از شهر ازمیر ترکیه با دانشکده های پزشکی و کشاورزی تأسیس شد و در سال 1956 شروع به کار کرد. این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی و از بهترین مرکز تحقیقاتی ترکیه است. شهر ازمیر با جمعیتی بالغ بر 5،000،000 نفر بعد از استانبول سومین شهر بزرگ ترکیه است که به عنوان یک مرکز فرهنگی، گردشگری، تجاری و علمی در کنار دریای اگه واقع شده و ارتباطات زمینی، راه آهن، دریایی و هوایی خوبی در داخل و خارج کشور دارد. حال که موضوع بحث ما تحصیل در ترکیه است، می‌خواهیم بیشتر پیرامون دانشگاه اژه ترکیه و فعالیت‌هایش بدانیم.

دانشگاه اژه ترکیه

شهر ازمیر 4 دانشگاه دولتی و 5 دانشگاه خصوصی را در خود جای داده و دانشگاه اژه ترکیه یکی از دانشگاه‌های دولتی آن است. دانشگاه اژه متشکل از 12 دانشکده،6 مدرسه ، 7 دانشکده فنی و حرفه ای ،8 انستیتو و 27 مرکز تحقیق کاربردی است که با 3300 کارمند، بخش آموزش و 4000 پرسنل اداری، حدود 50،000 دانشجو در این دانشگاه در مقاطع مختلف به تحصیل مشغولند.

رشته های تحصیلی دانشگاه اژه ترکیه زیاد است. به عبارتی خیلی از رشته های دانشگاهی را پوشش می دهد. مقاطع تحصیلی دانشگاهی از دوره های کاردانی تا دکترای PHD دراین دانشگاه تدریس می شود.
در کل می توانیم به تعدادی از رشته های تحصیلی چون پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه، داروسازی، علوم پایه، ارتباطات، مهندسی ساختمان و کشاورزی اشاره کنیم که در فهرست آموزشی این دانشگاه ترکیه قرار دارند.

درباره نویسنده

تفاوت دانشگاه‌های خصوصی و دولتی ترکیه
مقاله قبلی

دانشگاه کوچ

guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها