ترکیه در سال های گذشته به مهم ترین مقصد برای دانشجویان ایرانی تبدیل شده است که از مهم ترین دلایل این امر می توان به هزینه های مناسب و دسترسی آسان خانواده ها اشاره داشت. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص تحصیل در ترکیه با تمرکز بر دانشگاه مال تپه استانبول (Maltepe University) به شما اطلاعاتی را ارائه دهیم که قطعا برای شما مفید واقع خواهد شد. در صورتی که قصد دارید برای ادامه زندگی خود مهاجرت به ترکیه داشته باشید و به دنبال بهترین موسسه مهاجرتی می گردید نیز این مقاله می تواند برای شما مفید واقع شود. بررسی امکانات رفاهی و معرفی موسسه مجاز اعزام دانشجو به ترکیه که از بهترین شیوه های مهاجرت به ترکیه به شمار می رود نیز در این مقاله گنجانده شده است.

معرفی دانشگاه مال تپه استانبول (Maltepe University)

مال تپه یک دانشگاه در یک منطقه به همین نام در شهر استانبول کشور ترکیه می باشد که در سال 1997 و توسط مرکز آموزشی مرمره استانبول تاسیس شد با شعار “در اندیشه آزاد، در آموزش مدرن و در علم جهانی” به عنوان یک دانشگاه جهانی بین المللی شناخته می شود که خدمات آموزشی ارائه می دهد. و یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی این کشور به شمار می رود. شما برای تحصیل در ترکیه و در دانشگاه مال تپه باید هزینه های مربوط به شهریه را پرداخت کنید و به طور کلی می توان گفت که انتظارات شما از این دانشگاه می تواند بالاتر از دانشگاه های دولتی برای تحصیل در ترکیه باشد.

این دانشگاه همانند اکثر دانشگاه های خصوصی دیگری که در ترکیه و استانبول واقع شده اند، به زبان ترکی و انگلیسی در حال فعالیت می باشد و برنامه های آموزش زبان انگلیسی در کنار تحصیل و به عنوان یک فعالیت اضافه بر برنامه تحصیلی ارائه می شود که دانشجویان می توانند از آن استفاده داشته باشند. در ادامه شما را با رشته های دانشگاه مال تپه استانبول آشنا خواهیم کرد که برای تحصیل در ترکیه قطعا مفید خواهد بود.

 

دانشکده ها و رشته های تحصیلی مال تپه

دانشکده های این دانشگاه شامل:

دانشکده های آموزش و پرورش

علوم طبیعی و ادبیات

هنرهای زیبا

حقوق

اقتصاد و مدیریت بازرگانی

ارتباطات

معماری

پزشکی

مهندسی

و یک مدرسه حرفه ای می باشد و دانشجویان در این دانشگاه می توانند در رشته های روانشناسی بر پایه مشاوره، زبان انگلیسی، فلسفه، ریاضیات، روانشناسی، بازیگری، فیلم، هنرهای تجسمی، عکاسی، کارتون و انیمیشن، حقوق، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، ارتباطات بین الملل و اتحادیه اروپا، روابط اجتماعی و تبلیغات، طراحی و ارتباط تصویری، رادیو، سینما و تلویزیون، رشته های مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر، صنایع، الکترونیک و پرستاری تحصیل نمایند. با توجه به دانشکده ها و رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توانیم انتظار داشته باشیم که دانشگاه مال تپه یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای ادامه تحصیل به شمار می رود و شما می توانید برای تحصیل در ترکیه این دانشگاه را انتخاب کرده و وارد آن شوید. با ما در ادامه همراه باشید تا برخی از امکانات رفاهی این دانشگاه را نیز به شما معرفی کنیم.

 

رتبه علمی دانشگاه مال تپه استانبول

این دانشگاه تعداد 300 نفر از افراد را به عنوان هیات علمی و کادر علمی در اختیار داشته و 9 دانشکده و یک مدرسه عالی نیز در این دانشگاه در حال کار می باشند. همکاری هایEUA ، TASSA ، IMHE و برنامه های تبادل ERASMUS با 75 دانشگاه به عنوان نشانگر بین المللی سازی دانشگاه مال تپه است. این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه ۴۰۶۰ را کسب نموده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه ۶۸ را به خود اختصاص داده است. از این لحاظ، دانشگاه مال تپه به شما فرصتی بی نظیر در آموزش عالی با:

  • کادر علمی و اداری منحصر به فرد و باتجربه
  • برنامه های به روز با توجه به نیازهای زمان
  • تنوع و غنای زیرساخت های دانشگاهی (آزمایشگاه ها، فناوری های اطلاعاتی، دسترسی بین شبکه ای و غیره)
  • اشتراک تحقیقات علمی با جامعه
  • رویدادهای اجتماعی و فرهنگی برای تقویت مشارکت فردی

 

امکانات رفاهی دانشگاه مال تپه استانبول (Maltepe University)

انستیتوها و امکانات رفاهی متنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است و همچنین مراکز اقامتی نظیر خوابگاه ها و غیره می تواند به شما کمک کند تا در دانشگاه مال تپه حضور بهتری داشته باشید. همچنین کافه و غذا و همچنین اینترنت رایگان در کنار امکانات ورزشی و غیره می تواند به شما کمک کند تا برای تحصیل در ترکیه آماده شوید و نسبت به تحصیل در این کشور اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در خصوص این دانشگاه داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و سوالات خود را در زمینه امکانات رفاهی که توسط این دانشگاه ارائه می شود را دریافت کنید. امکانات درمانی رایگان نیز از دیگر امکاناتی است که به شما در این دانشگاه ارائه می شود و شما می توانید از این خدمات استفاده داشته باشید. در صورتی که سوالی در خصوص تحصیل در ترکیه داشته باشید و یا می خواهید با بهترین شیوه برای اخذ پذیرش از این دانشگاه آشنا شوید، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

 

شهریه برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه مال تپه

دانشکده پزشکی: 20 هزار دلار

دانشکده پرستاری: 6 هزار دلار

مقطع لیسانس: 10 هزار دلار

مقطع ارشد(کل دوره): 4 هزار دلار

مقطع دکتری (کل دوره): 8 هزار دلار

 

بهترین شیوه برای دریافت پذیرش و تحصیل در ترکیه

برای اخذ پذیرش از دانشگاه مال تپه نیازی به شرکت در آزمونهای یوس YOS و یا اس ای تی SAT ندارید. موسسه بدون این آزمونها برای شما پذیرش تحصیلی و خدمات تحصیلی ارائه خواهد نمود. همچنین در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره بیشتر در خصوص دریافت پذیرش از این دانشگاه داشته باشید و یا هنوز در ابتدای راه دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه هستید، می توانید برای امکان سنجی و دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما در ارتباط باشید. این خدمات با هزینه ای مناسب ارائه می شود و شما می توانید با خیال راحت از این خدمات استفاده داشته باشید.

کلام آخر

ترکیه از مهم ترین مقاصد تحصیلی برای ایرانیان به شمار می رود و همه ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند. تحصیل در ترکیه یک امر بسیار جذاب است که می تواند دریچه های رشد و پیشرفت را برای شما باز کند. در صورتی که می خواهید نسبت به انتخاب یک دانشگاه خوب برای تحصیل پزشکی در ترکیه اقدام کنید، دانشگاه مال تپه می تواند برای شما یک انتخاب عالی باشد. همچنین ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین روند اخذ پذیرش از این دانشگاه را پشت سر بگذارید. دانشگاه مال تپه، در استانبول، یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه واقع شده است و یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما برای ادامه تحصیل در ترکیه به شمار می رود.

5/5 - (4 امتیاز)