دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ بصورت خصوصی و غیر انتفاعی در سال 1993 در استانبول توسط وهبی کوچ با هدف خدمت به جامعه علمی در پیشرفت دانش و فناوری تاسیس شد که با 22 برنامه کارشناسی، 32 برنامه کارشناسی ارشد و 16 برنامه دکترا با 5500 دانشجو و 400 عضو هیئت علمی به فعالیت می پردازد. دانشگاه کوچ دانشجویانی خلاق، شایسته، ماهر و واجد شرایط  را تربیت می کند که با توانمندیهایی خوبی که به دست می آورند بهتر می توانند  با رشته تحصیلی شان به شغل مورد نظر خود نایل شوند. بطوریکه برای 77% دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه کوچ، بازار کار خوبی در داخل کشور ترکیه و موسسات بین المللی دنیا پیدا می شود.

این دانشگاه در رشته پزشکی از دانشگاه‌های ممتاز کشور ترکیه است.

دانشگاه کوچ (Koc University)

دانشگاه کوچ همواره در جهت اعتلای سطح علمی خود تلاش می کند علاوه بر فراهم کردن بهترین امکانات آموزشی و رفاهی، اساتید به نام و نخبه را برای تربیت دانشجویان دانشگاه به کار بگیرد. و از طرف دیگر با دعوت از دانش آموزان ممتاز دبیرستان های کشور ترکیه جهت رشد و تربیت آنها اقدامات خوبی به عمل می آورد.

دانشکده های دانشگاه کوچ شامل علوم اجتماعی و علوم انسانی، علوم اداری و اقتصاد ،علوم پایه، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی است که با زبان انگلیسی تدریس صورت می گیرد. البته رشته پرستاری و حقوق به ترکی هم آموزش داده می شود.
استانبول که این دانشگاه در آن قرار دارد یک شهر اروپا آسیایی است که در کناره دریای مرمره و تنگه بسفر واقع شده ، بخش غربی آن اروپایی در شبه جزیره تراکیه و بخش شرقی آن آسیایی در شبه جزیره آناتولی قرار دارد ،پایتخت فرهنگی اروپا است ، دارای جاذبه های زیبا و تاریخی است و تا سال 1923 که جمهوری ترکیه تشکیل شد پایتخت کشور از این شهر به آنکارا انتقال یافت. مساحت استانبول 1539 کیلومتر مربع است و تابستانی نسبتاً گرم و مرطوب و زمستانی سرد، بارانی و برفی دارد.

درباره نویسنده

guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها