همانگونه که در بخش آشنایی با آزمونهای ترکیه اشاره شد، همه ساله از سوی دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه برای آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند آزمونی به نام یوس YOS برگزار می شود(این آزمون ویژه متقاضیان مقطع لیسانس و همچنین علاقمندان تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و…می باشد). بنابراین برای تحصیل پزشکی در ترکیه و یا تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می بایست در آزمون یوس که هر دانشگاه اختصاصی برگزار می نماید شرکت نمایید.(قبلا این آزمون بصورت ملی برگزار می شد ولی در سالیان اخیر هر دانشگاه آزمون اختصاصی خود را برگزار می نماید).

کسب نمره بالای 95 از 100 نمره در این آزمون برای ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ضروری است.

قبولی در این آزمون بدون گذراندن دوره های آموزشی و همچنین آزمونهای آزمایشی استاندارد تقریبا غیر ممکن است. این موسسه با همکاری دانشگاههای سطح تهران و همچنین مجرب ترین اساتید با سالها تجربه موفق، مجری برگزاری دوره های آمادگی این آزمون می باشد. دانش آموزانی که در دوره های آموزشی آزمون مذکور شرکت می نمایند به راحتی می توانند با ورود دانشگاههای برتر ترکیه به تحصیلات خود در رشته های گروه پزشکی این کشور ادامه دهند.

سوالات آزمون یوس 2018 دانشگاه سامسون ترکیه

ضرورت مطالعه و بررسی آزمونهای سالهای گذشته در خصوص این آزمون ایجاب می کند تا همکاران موسسه ضمن تهیه و آماده سازی سوالات آزمون یوس دانشگاههای ترکیه طی سالیان گذشته و همچنین کلیدهای آن، این نمونه سوالات را بصورت کامل در دوره های آمادگی خود بررسی و تحلیل نماید. با توجه به جایگاه علمی دانشگاه سامسون ترکیه، سوالات و پاسخنامه آزمون این دانشگاه در لینک زیر قابل دریافت است.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با آزمونهای تحصیل در ترکیه

سوالات آزمون یوس دانشگاه سامسون ترکیه در سال 2018

پاسخنامه سوالات آزمون یوس دانشگاه سامسون ترکیه در سال 2018

4.7/5 - (16 امتیاز)