همه آن چیزی که در مورد تحصیل در ترکیه باید بدانید

تحصیل عالیه را می توان یکی از مهم ترین پارامترهای داشتن یک شغل خوب در آینده دانست. امروزه دانشگاه ها با رشد بسیار زیادی مواجه شده اند و از این روی می توان گفت که تحصیل در یک دانشگاه خوب می تواند برای علاقمندان به رشته های تحصیلی خاص مانند پزشکی و دندانپزشکی بسیار مناسب به شمار رود. در این مقاله ما قصد داریم همه آن چیزی که در مورد تحصیل در ترکیه باید بدانید را به شما معرفی کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما در میان بگذاریم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. ترکیه کشوری با فرهنگ و تمدن بالاست که در قسمت شمال غربی کشورمان واقع شده است و در واقع مرز میان آسیا و اروپا به شمار می رود. تحصیل در ترکیه شاید تا چند سال پیش گزینه ای مطرح به شمار نمی رفت و این امر را می توان در نتیجه عدم وجود دانشگاه هایی با رتبه های علمی واقعا سطح بالا در این کشور دانست ولی امروزه با رشد سطح علمی دانشگاه های این کشور، تحصیل در ترکیه به یکی از انتخاب های روی میز برای دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا از صفر تا صد تحصیل در ترکیه را برای شما بازگو کنیم.

MG 2712

تحصیل در ترکیه از کجا آغاز می شود؟

برای اینکه بتوانید دانشجوی یکی از دانشگاه های ترکیه باشید، باید از دانشگاه های این کشور نسبت به دریافت پذیرش اقدام کنید. اما این شروع ماجرا نیست! در واقع شما زمانی که می خواهید مدرک خود را بگیرید، باید سعی کنید که نمرات خود به خصوص در دروس تخصصی رشته خود را تقویت کنید. سپس باید این ریز نمرات را به همراه آخرین مدرک تحصیلی ترجمه رسمی کنید و به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی برای دانشگاه مقصد ارسال کنید. دانشگاه از شما می خواهد که یک درخواست رسمی بدهید و همچنین ذکر کنید که چرا دانشگاه مقصد را انتخاب کرده اید. سپس بر اساس نوع نظرات و بر اساس مدارک ارسال شده از سوی شما، دانشگاه نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش شما رای صادر می کند و شما می توانید ادامه فرآیند تحصیل در ترکیه را پیگیری کنید. پیشنهاد می شود که دانشگاه های تراز اول و پیشنهادی موسسه را برای تحصیل در ترکیه انتخاب کنید چرا که این دانشگاه ها می توانند مقصد بهتری برای شما باشند. ضمنا راه برای مهاجرت به کشورهای دیگر یا ماندن در ترکیه وجود دارد.

پس از دریافت پذیرش تحصیلی چه کار باید بکنم؟

پس از اینکه دانشگاه شما را پذیرش کرد، یک نامه رسمی از سوی دانشگاه مبنی بر قبول آن برای تحصیل در ترکیه دریافت می کنید که این ابتدای فرآیند دریافت ویزای تحصیلی ترکیه می باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مگر ترکیه هم نیاز به ویزا دارد؟ در جواب باید گفت که خیر، ترکیه در حالت عادی و برای مسافرینی که برای گردش و تفریح به کشور ترکیه عازم می شوند نیازمند ویزا نیست و تنها در حالتی نسبت به دریافت ویزا باید اقدام کنید که قصد اقامت دائم یا موقت در کشور ترکیه را داشته باشید. تحصیل در ترکیه یک نوع اقامت موقت به شمار می رود و از این روی شما باید ویزای کشور ترکیه را داشته باشید. برای دریافت ویزا باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. این مراحل شامل دریافت وقت سفارت و حضور در سفارت ترکیه در تهران می باشد. همچنین می توانید ضمن حضور در ترکیه و بعد از قطعیت ثبت نام، از طریق اداره مهاجرت ترکیه، نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنید.

دانشگاه استانبول (Istanbul University)

ویزای تحصیل در ترکیه را گرفتم؟ حال باید چه کار کنم؟

در این مرحله شما باید برای تحصیل در کشور ترکیه خودتان را آماده کنید. شهریه خود را پرداخت کنید و یک خوابگاه برای خود رزرو کنید. دانشگاه های بین المللی ترکیه خوابگاه های مخصوصی برای دانشجویان خارجی دارند که بر این اساس می توانید برای تحصیل در ترکیه نسبت به رزرو آن ها اقدام کنید. در این مرحله می توانید برای دریافت خدمات سلف، اینترنت و غیره اقدام کنید و همچنین اتاق محل زندگی خود برای دوران دانشجویی را دریافت کنید. دانشجویان پزشکی در ترکیه و دانشجویان دندانپزشکی در ترکیه باید در نظر داشته باشند که پس از تحصیل چند ترم باید برای کار به یکی از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه برای انجام واحد های عملی خود مراجعه کنند. همچنین تمامی دانشجویان می توانند با خرید بیمه تحصیلی، تمامی خدمات درمانی خود را در کشور ترکیه در مراکز خاص تعیین شده از سوی بیمه رایگان کنند.

چطور می توانم این فرآیند را ساده کنم؟

زمانی که برای تحصیل در ترکیه صحبت می کنیم، شاید مراحل کمی ساده به نظر بیایند ولی اینطور نیست! در واقع برخی از مراحل به قدری پیچیده هستند که اگر بخواهید بدون مشاور پیش بروید، ممکن است حتی قید تحصیل در ترکیه را بزنید و به همین دلیل باید از فرآیند های ساده تر استفاده کنید. چه کار کنیم؟ شما می توانید تمامی مراحل پذیرش و دریافت ویزای تحصیل در ترکیه را از صفر تا صد به کارشناسان ما بسپارید. تجربه ثابت کرده است که افراد حرفه ای می توانند راحت تر دانشگاه را نسبت به دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند متقاعد کنند. از این روی می توانید این خدمات را در سراسر کشور به سادگی انجام دهید و خودتان را برای تحصیل در ترکیه آماده کنید. تیم ما با تجربه بالایی که در زمینه تحصیل در ترکیه دارد می تواند به شما کمک کند تا دوران تحصیلی بسیار خوبی را در کشور ترکیه پشت سر بگذارید. این خدمات علاوه بر قرارداد گروه ما با جمعی از دانشگاه های معتبر کشور ترکیه باعث می شود تا تحصیل در ترکیه به فرآیندی ساده برای شما تبدیل شود. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان در زمینه تحصیل در ترکیه داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه بپرسید.

3 6

کلام آخر

تحصیل در ترکیه را می توان یکی از بهترین بخش های زندگی دانشجویی دانست. امروزه دانشجویان با علاقه روز افزونی نسبت به درخواست دریافت پذیرش از کشور ترکیه اقدام می کنند و این نشان دهنده رشد علاقمندی دانشجویان بین المللی ایرانی به کشور ترکیه می باشد. ما در این مقاله به شما مختصری از آماده شدن تحصیل در کشور ترکیه را بازگو کردیم و بر این اساس می توانید برای تحصیل در ترکیه آماده شوید. در صورتی که سوالی در زمینه تحصیل در ترکیه داشته باشید می توانید این مقاله را مطالعه کنید و در صورت لزوم با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. این شیوه باعث می شود تا دانشجویان بتوانند به سادگی هر چه تمام تر برای تحصیل در کشور ترکیه آماده شوند و همچنین روند دریافت ویزای کشور ترکیه به سادگی به شما ارائه می شود. دانشگاه های ترکیه برای تمامی مقاطع و تمامی رشته ها می تواند گزینه ای ایده آل باشد و همچنین دروازه ای رو به اروپا و دریافت اقامت از بهترین کشورهای اروپایی و آمریکایی به شمار می رود.

همه آن چیزی که در مورد تحصیل در ترکیه باید بدانید

درباره نویسنده

guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه‌ها