تحصیل در ترکیه

اخذ فوری ویزای تحصیلی ترکیه در موسسه مهاجردانش

تحصیل در ترکیه

معرفی موسسه مهاجردانش

موسسه مهاجردانش

موسسه مهاجردانش، متشکل از دانش آموختگان و متخصصان دانشگاه‌های ایران، ترکیه، روسیه و انگلستان بوده و کلیه فعالیت‌های آن در محیط‌های آکادمیک و توسط نخبگان این حوزه انجام می‌شود. با عنایت به تجربیات، ارتباطات و اطلاعات متخصصان حاضر در تیم مهاجر دانش بر آن شدیم تا برای علاقه‌مندان تحصیل در ترکیه، روسیه و انگلستان، راهنمایی‌ها و خدمات لازم را از مسیر قانونی ارائه نماییم. ما اعتقاد داریم: «آینده چیزی نیست که دست هرکسی بسپارید! مراقب افراد و موسسات غیرمجاز باشید»

چرا تحصیل در ترکیه

 • کیفیت بالای آموزش:

  دانشگاه‌های ترکیه در رتبه‌بندی‌های جهانی با کیفیت بالایی شناخته می‌شوند. این دانشگاه‌ها به طور مداوم در زمینه های تحقیقاتی و آموزشی بهبود می‌یابند و محیط آموزشی پویا و فعالی را برای دانشجوها فراهم می‌کنند.

 • سیستم تحصیلات عالی گسترده:

  ترکیه دارای سیستم تحصیلات عالی گسترده‌ای است که از دوره‌های کوتاه مدت گرفته تا دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس و دکترا را در بر می‌گیرد که به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بر اساس اهداف و نیازهای شخصی خود برنامه تحصیلی مناسب را انتخاب کنند.

 • تنوع فرهنگی:

  ترکیه یک کشور چندفرهنگی است که به دانشجوها فرصت می‌دهد تا در یک محیط غنی از تنوع فرهنگی تحصیل کنند. این تنوع فرهنگی به دانشجوها فرصت می‌دهد با افراد زیادی با فرهنگ های مختلف آشنا شوند و تجربه‌های بین‌المللی ارزشمندی کسب کنند

چرا تحصیل در ترکیه؟

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی ترکیه

  برای درخواست ویزای تحصیلی ترکیه باید مدارک خود را آماده کنید. مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی ترکیه را در اینجا برای شما آورده‌ایم:

 • فرم درخواست تکمیل‌شده
 • گذرنامۀ معتبر با حداقل سه‌ماه اعتبار
 • دو عدد عکس پاسپورتی
 • مدارک مربوط به رزرو بلیت هواپیما
 • بیمه مسافرتی برای کل مدت‌زمان اقامت شما در ترکیه
 • نامه پذیرش که نشان می‌دهد یک مؤسسه آموزشی در ترکیه شما را پذیرفته است. نامه باید مدت اقامت شما را نیز نشان دهد
 • فیش‌های پرداخت هزینه‌های برنامه آموزشی که قرار است در آن شرکت کنید
 • مدارک، گواهی‌نامه‌ها و ریزنمرات قبلی
 • ارائه مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه مانند صورت‌حساب بانکی، نامه بورس تحصیلی در صورت وجود، نامه حمایت مالی و...
 • مدرک اقامت مانند مدارک مربوط به خوابگاه، رزرو هتل، دعوت‌نامه دوست یا آشنا یا اجاره‌نامه

خدماتی که مهاجردانش برای تحصیل در ترکیه ارائه می‌دهد

مشاوره تحصیل در ترکیه

ارائه مشاوره

بررسی مدارک تحصیل در ترکیه

بررسی مدارک

ثبت‌نام دانشگاه‌های ترکیه

ثبت‌نام دانشگاه

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اخذ ویزا

حمل و نقل دانشجو به ترکیه

حمل و نقل

اسکان و اقامت دانشجو در ترکیه

اسکان و اقامت

سوالات متداول تحصیل در ترکیه

سوالات متداول تحصیل در ترکیه

بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. برای تحصیل به زبان ترکی، کارنامه تومر و برای ارشد و دکتری تافل و یا YOS الزامی است.

بسته به شرایط زندگی هر فرد و همچنین شهرستان محل تحصیل میتواند متفاوت باشد. شهرهای بزرگ هزینه های بیشتری نسبت به شهرهای کوچک دارند. همچنین زندگی در خوابگاه با اجاره منزل متفاوت است. ولی اگر میانگن گرفته شود بطور متوسط در هر ماه حدود 1200 تا 2000 لیر هزینه زندگی خواهد بود.

بله. در اغلب دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه، رشته‌های تحصیلی به انگلیسی هم ارائه میشوند.

بله، برخی دانشگاه‌های ترکیه الزامی برای مدرک زبان ندارند، اما در برخی دیگر این مدرک الزامی است. در هر صورت، داشتن مهارت خوب در زبان ترکی و فراگیری آن پیش از ورود به دانشگاه ترکیه بسیار مفید خواهد بود. همچنین، شرکت در کلاس‌های آموزش زبان به کمک استادانی با تجربه و مهارت می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید و برای شرکت در آزمون‌های زبان معتبر عملکرد بهتری داشته باشید.

به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان بدون آمادگی کافی به ترکیه برای تحصیل نروید و حتماً سطح زبان خود را پیش از اقدام به ثبت نام در دانشگاه بهبود بخشید.

موسسه مهاجرتی مهاجردانش با ارائه مشاوره تخصصی و دریافت پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه به شما در ثبت‌نام در این دانشگاه ها کمک می‌کند. در این موسسه، با کارشناسان مجرب و با تجربه، تمام دانشجویان متقاضی می‌توانند مشاوره در مورد رشته‌های مختلف، ورود به دانشگاه‌های ترکیه و همچنین مراحل پذیرش و ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها دریافت کنند.

با توجه به مقررات و قوانین دانشگاه‌های ترکیه، برای ثبت‌نام در این دانشگاه‌ها نیازمند تهیه مدارک مختلف هستید که کارشناسان ما به شما در جمع‌آوری و تهیه این مدارک کمک می‌کنند.

دریافت کنندگان ویزای تحصیلی در موسسه مهاجردانش