ترکیه یکی از مقاصد محبوب برای ایرانیان به شمار می رود و همه ساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند. پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه بیشترین مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی به شمار می رود ولی تحصیل در باقی رشته های مهندسی و هنر نیز برای ایرانیان محبوب است. یکی از دانشگاه های ترکیه که می تواند مقصد خوبی برای تحصیل در ترکیه به شمار رود، دانشگاه اکونومی ازمیر (Izmir University of Economics) می باشد و ما قصد داریم در این مقاله با تمرکز بر این موضوع شما را بیشتر با تحصیل در ترکیه و معرفی دانشگاه اکونومی ازمیر پیش خواهیم برد و در این رابطه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا برای شما می تواند مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید بیشتر با تحصیل در ترکیه آشنا شوید، این مقاله می تواند برای شما مفید واقع شود.

[aparat id=”Ynjgw”]

با دانشگاه اکونومی ازمیر آشنا شوید

دانشگاه اکونومی اولین دانشگاه خصوصی ازمیر و منطقه ی اژه می باشد. زبان آموزش در این دانشگاه انگلیسی است. این دانشگاه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی به شمار می رود و در سال 1992 در شهر ازمیر کشور ترکیه با شعار مدیریت آینده تاسیس شده است. دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در ترکیه، دانشگاه اکونومی ازمیر را انتخاب می کنند، این دانشگاه وابسته به اتاق بازرگانی ازمیر بوده و در رشته های علوم طبیعی و مهندسی یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می رود. این دانشگاه در شهر ازمیر ترکیه احداث شده است که سومین شهر بزرگ کشور ترکیه پس از استانبول و آنکارا به شمار می رود و می تواند یک مقصد تحصیلی خوب برای دانشجویان ایرانی به شمار رود. گرچه که این دانشگاه از لحاظ شروع به کار، دانشجویان را از سال 1994 پذیرش کرده است، ولی آغاز رسمی فعالیت در این دانشگاه 2001 می باشد. دانشجویان می توانند امکانات بسیار زیادی را در این دانشگاه داشته باشند و در خصوص تحصیل در ترکیه می توانند روی این دانشگاه حساب ویژه ای باز کنند. در صورتی که قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید، دانشگاه اکونومی ازمیر ترکیه می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای شما به شمار رود. همچنین علی رغم وجود اکثر رشته های تحصیلی، همانطور که از نام این دانشگاه پیداست، دانشگاه اکونومی، در واقع در بخش اقتصاد  گزینه ای بسیار مناسب باشد.

 

دانشکده ها:

دانشکده ی علوم ادبیات

دانشکده ی مدیریت

دانشکده ی هنر های زیبا و طراحی

دانشکده ی حقوق

دانشکده ی مهندسی

دانشکده ی ارتباطات

دانشکده ی علوم پزشکی

انستیتوها:

انستیتوی علوم اجتماعی

انستیتوی علوم فنی

انستیتوی علوم پزشکی

انستیتوی مدیریت

 

سطح علمی دانشگاه اکونومی ازمیر (Izmir University of Economics)

دانشگاه اکونومی ازمیر 8 دانشکده، 2 کالج، 3 مدرسه فنی حرفه ای، 4 انیستیتو و 10 مرکز تحقیقات اجرایی دارد. در این واحدهای دانشگاهی، 32 رشته مجزا در مقطع فوق دیپلم، 35 رشته در مقطع لیسانس، 38 رشته در مقطع فوق لیسانس و در 9 رشته در مقطع دکتری آموزش داده می شود. این دانشگاه که دارای کادر هیئت علمی 447 نفره ی می باشد، تاکنون بیش از 8400 فارغ التحصیل دارد.

اکنون بیش از 7500 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. 7 عدد از برنامه های مقطع لیسانس، برنامه های 2 مدرکه ی مشترک با دانشگاه ایالتی ABD-(SUNY) New York می باشند. برنامه های مقطع کاردانی مطابق با یکی از برنامه های آموزش فنی حرفه ای اتحادیه ی اروپا و با همکاری SQA اجرا می شود. دانشگاه اکونومی ازمیر دارای قرارداد Erasmus با بیش از 120 دانشگاه اتحادیه اروپا و دارای پروتکل همکاری علمی  با 27 دانشگاه و 61 کشور می باشد. این دانشگاه از تاریخ 19 مارس 2019 در 26 کشور با 168 دانشگاه قرارداد ERASMUS و با 41 دانشگاه نیز پروتکل همکاری علمی به امضا رسانده است.

 

امکانات رفاهی دانشگاه اکونومی ازمیر (Izmir University of Economics)

همانطور که گفته شد، دانشگاه اکونومی ازمیر به عنوان یک دانشگاه خصوصی به حساب می رود که می تواند در کاهش هزینه های مربوط به تحصیل گزینه ای مناسب به شمار رود. در صورتی که شما قصد ادامه تحصیل در ترکیه را داشته باشید و امکانات ارائه شده برای شما از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، دانشگاه اکونومی ازمیر می تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش رو برای شما به شمار رود. در واقع هر ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در ترکیه اقدام می کنند. این دانشجویان در صورتی که علاقمند به علم اقتصاد باشند، می توانند از دانشگاه اکونومی ازمیر نسبت به دریافت پذیرش اقدام کنند که در این روش هزینه ها کاسته می شود و امکان دسترسی به امکاناتی همچون اینترنت رایگان، خوابگاه های لوکس، امکانات ورزشی، تفریحی و درمانی رایگان استفاده داشته باشند که قطعا برای شما مفید واقع خواهد شد. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید برای ادامه تحصیل در ترکیه، دانشگاه اکونومی ازمیر را انتخاب کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص با شما در میان بگذاریم.

 

شهریه برخی رشته ها در دانشگاه اکونومی ازمیر

رشته های مقطع کاردانی(2 ساله): هر سال 4250 دلار

رشته های مقطع کارشناسی(4 ساله): هر سال 8500 دلار

کارشناسی ارشد(به همراه پایان نامه): کل دوره 7500 دلار

کارشناسی ارشد(بدون پایان نامه): کل دوره 7500 دلار

دانشکده پزشکی (به زبان انگلیسی و 6 ساله): 14000 دلار

دوره دکتری(PhD): کل دوره 7500 دلار

(در صورت اقدام از طریق موسسه مهاجر دانش، تا 50 درصد امکان اخذ بورس تحصیلی خواهید داشت)

بهترین روش برای دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه

یکی از بهترین شیوه های دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه را می توان استفاده از خدمات مرکز مهاجرتی عنوان نمود که در سراسر کشور در دسترس شماست و دانشجویان ایرانی از سراسر کشور می توانند از این شیوه استفاده داشته باشند. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را در خصوص تحصیل در ترکیه و در دانشگاه اکونومی ازمیر بپرسید. این خدمات با هزینه ای مناسب در دسترس شماست و می توانید در کوتاه ترین زمان از این خدمات استفاده داشته باشید.

جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس و همچنین رشته پزشکی مدارک زیر از شما مطالبه میشود: نمره آزمون SAT با نتیجه ی حداقل 1000 از 1600 و یا نمره آزمون یوس YOS یکی از دانشگاههای معتبر ترکیه با حداقل نمره 50 از 100. چنانچه این دو نمره را نداشته باشید میتوان با شرط معدل هم نسبت به پذیرش از این دانشگاه اقدام نمود. در صورتیکه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بیشتر از ۱۵ باشد.

 

موسسه آباد مهاجر دانش؛ نماینده انحصاری دانشگاه اکونومی ازمیر در ایران

 

جهت دریافت پذیرش و بورس تحصیلی در این دانشگاه، با موسسه تماس بگیرید.

 

کلام آخر

تحصیل در ترکیه می تواند یکی از مهم ترین قدم های شما برای داشتن یک زندگی بهتر به شمار رود و بسیاری از کسانی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند از طریق دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاهی در این کشور اقدام می کنند. ما در این مقاله شما را بیشتر با دانشگاه اقتصاد ازمیر یا اکونومی ازمیر آشنا کردیم و اطلاعاتی را در خصوص این دانشگاه با شما در میان گذاشتیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که علاقمند به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در ترکیه می باشید، می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و سوالات خود را پیرامون تحصیل در ترکیه و دریافت پذیرش از این دانشگاه مطرح کنید. همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان برای امکان سنجی تحصیل در ترکیه برای شما در دسترس می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)