دانشگاه مدیپل را یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین دانشگاه‌ها در کل ترکیه می‌دانند. ترکیه از مهم ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی می باشد و همه ساله دانشجویان بسیاری از ایران برای ادامه تحصیل در ترکیه راهی این کشور می شوند. آشنایی با دانشگاه های برتر ترکیه می تواند به شما کمک کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید تصمیم خود را برای تحصیل در ترکیه بگیرید. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی به دلیل سهولت در دریافت اقامت از این کشور، بیشتر متقاضیان تحصیل در ترکیه را تشکیل می دهند. مهاجرت به ترکیه را می توان یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای ایرانیانی دانست که می خواهند در یک کشور زیبا و آرام تحصیل و زندگی کنند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با دانشگاه مدیپل (Medipol University) در ترکیه آشنا کنیم و برخی از مهم ترین ویژگی های تحصیل در ترکیه و همچنین این دانشگاه را به همراه امکانات رفاهی و شرایط دریافت اقامت را به شما بگوییم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. این دانشگاه با دو شعبه در شهرهای استانبول و آنکارا واقع شده است و در واقع دانشجویان می توانند بهترین انتظار را از تحصیل در این دانشگاه داشته باشند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص این دانشگاه در اختیار شما قرار دهیم.

 • نام دانشگاه به انگلیسی: Medipol University
 • نام دانشگاه به ترکی: Medipol ÜNİVERSİTESİ
 • نام دانشگاه به فارسی: دانشگاه مدیپل
 • نوع دانشگاه مدیپول: خصوصی
 • زبان تدریس در دانشگاه: ترکی و انگلیسی
 • سال تأسیس: ۲۰۰۹
 • موقعیت: استانبول
 • تعداد دانشجویان در سال ۲۰۲۰: ۳۳۴۷۵
 • تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال ۲۰۲۰: ۱۲۳۰
 • تعداد برنامه‌های کارشناسی ارشد: ۵۱
 • تعداد برنامه‌های دکترا: ۲۵
 • تعداد برنامه‌های دوره کارشناسی: ۷۱
 • رنکینگ جهانی Times higher Education Word 2020: +1001
 • آدرس وب‌سایت دانشگاه: https://www.medipol.edu.tr/en

ویدیو معرفی دانشگاه مدیپل

دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپل (Medipol University) که از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می رود، در سال 2009 و زیر نظر بنیاد آموزش و بهداشت ترکیه تاسیس شد و یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول شناخته می شود. شما باید برای تحصیل در این دانشگاه متناسب با رشته خود شهریه پرداخت کنید ولی بهترین ویژگی این دانشگاه را می توان تحصیل به زبان انگلیسی دانست. در واقع برای دریافت پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول نیازی به دریافت مدارک زبان از این کشور وجود ندارد و همچنین امکانات مختلفی در این دانشگاه برای شما فراهم شده است.

به طور کلی می توان گفت که قرار گرفتن دانشگاه مدیپول در یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه، باعث شده است تا دانشجویان بسیاری برای تحصیل در ترکیه، این دانشگاه را انتخاب کرده و برای ادامه تحصیل وارد این دانشگاه شوند. این دانشگاه پردیس های بسیار زیادی دارد و امکانات متنوعی که به دانشجویان ارائه می دهد باعث شده است تا تبدیل به یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در ترکیه باشد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص تحصیل در این دانشگاه با شما در میان بگذاریم که قطعا برای شما می تواند مفید واقع شود.

دانشگاه مدیپل
دانشگاه مدیپل ترکیه

رشته های تحصیلی دانشگاه مدیپل

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب دانشگاه برای تحصیل در ترکیه وجود دارد، رشته های تحصیلی هر دانشگاه می باشد. در واقع دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند، می توانند رشته هایی نظیر پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تغذیه، حقوق، توانبخشی و ورزش درمانی، مدیریت بهداشت، پرستاری، آموزش از راه دور، تحصیلات تکمیلی، آموزش مستمر، موسیقی سنتی ترکی، روانشناسی، مهندسی الکترونیک و بیومدیکال، پرورش کودک، مامایی، شنوایی سنجی، عدالت و خدمات سلامت در این دانشگاه تحصیل کنند که با توجه به رشته های ارائه شده، دانشجویان بسیاری می توانند برای تحصیل در ترکیه دانشگاه مدیپول استانبول را انتخاب کنند.

این دانشگاه به شیوه های مختلف با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد و همچنین امکان تحصیل با بورسیه تحصیلی نیز در این دانشگاه وجود دارد که همین امر باعث شده است تا دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در ترکیه با هزینه ای مناسب و در یک دانشگاه غیر دولتی، دانشگاه مدیپول را انتخاب کرده و از این دانشگاه پذیرش دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت که این دانشگاه امکانات رفاهی مناسبی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

دانشگاه مدیپل استانبول

امکانات رفاهی دانشگاه مدیپل استانبول

برای کسانی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند و برای تحصیل در ترکیه دانشگاه مدیپول را انتخاب کرده اند، امکانات مختلف و متنوعی در نظر گرفته شده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

این دانشگاه لابراتوارهای پزشکی، خوابگاه های دخترانه و پسرانه، کتابخانه و اینترنت رایگان را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی که برای ادامه تحصیل در ترکیه به این دانشگاه می روند می توانند به خوبی در این دانشگاه اطلاعات مورد نیاز خود برای یک کار حرفه ای را به دست بیاورند. این دانشگاه یک بیمارستان 515 تخت خوابی دارد که مربوط به بخش آموزش بوده و برای دوره کارورزی پزشکان محصل در این دانشگاه استفاده می باشد و همچنین امکانات تحقیقاتی بسیار زیادی برای دانشجویان تحصیل در ترکیه و این دانشگاه در نظر گرفته شده است که با بررسی این موارد می توانیم نتیجه بگیریم که دانشگاه مدیپول یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای دانشجویان ایرانی به شمار می رود.

به طور کلی می توان گفت که این دانشگاه از لحاظ رنکینگ نیز در رده بندی بسیار خوبی قرار دارد. این دانشگاه با رتبه 1001 می تواند یک محل آموزشی بسیار خوب برای دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه به شمار رود. در ادامه قصد داریم بیشتر در زمینه بهترین نحوه اخذ پذیرش از این دانشگاه برای تحصیل در ترکیه با شما صحبت کنیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

بورسیه دانشگاه مدیپل

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپل

 • پزشکی(انگلیسی): 29000 دلار
 • پزشکی(ترکی): 23 هزار دلار
 • دندانپزشکی(انگلیسی): 20 هزار دلار
 • دندانپزشکی(ترکی): 18500 دلار
 • داروسازی(انگلیسی): 10450 دلار
 • داروسازی(ترکی): 9500 دلار

شایان ذکر است موسسه آباد مهاجر دانش ضمن قرارداد با دانشگاه، امکان اخذ بورسیه و تخفیف شهریه تا میزان 50 درصد را دارد.

دانشگاه مدیپل انکارا
دانشگاه مدیپل انکارا

دانشگاه مدیپل آنکارا

دانشگاه مدیپل در شهر آنکارا پایتخت ترکیه در سال ۲۰۱۹ تأسیس شده است. امکانات و تجهیزات مدیپول آنکارا هم تراز با استانبول می‌باشد. رشته‌های این دانشگاه به دلیل تازه تأسیس بودن از استانبول کمتر می‌باشد و برخی از رشته‌ها مانند رشته‌های مهندسی را دارا نمی‌باشد. هزینه رشته‌ها نیز تفاوتی ندارد و هزینه‌هایی که اشاره کرده‌ایم در هر دو دانشگاه به یک اندازه می‌باشد؛ اما باید بدانید که مدیریت دانشگاه مدیپل آنکارا تحت نظر استانبول می‌باشد. شرایط قبولی و پذیرش در شعبه آنکارا دقیقاً مانند استانبول می‌باشد. دانشکده‌های آنکارا مدیپل شامل موارد زیر هستند:

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده داروسازی
 3. دانشکده هنرهای زیبایی طراحی و معماری
 4. دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد
 5. اداری و علوم اجتماعی
 6. دانشکده ارتباطات
 7. دانشکده علوم بهداشت
 8. دانشکده علوم سیاسی
 9. دانشکده پزشکی

دندانپزشکی دانشگاه مدیپل

پذیرش در دانشگاه مدیپل

برای تحصیل در ترکیه شاید نیاز باشد که مراحل زیادی را پشت سر بگذارید که قطعا برای شما گیج کننده خواهد بود. به همین دلیل توصیه می شود که برای تحصیل در ترکیه و همچنین اخذ پذیرش از دانشگاه مدیپل، حتما از گروه مشاور ما به عنوان موسسه مجاز اعزام دانشجو به ترکیه استفاده کنید. لازم به توضیح است موسسه بدون داشتن مدرک YOS و یا SAT و همچنین مدرک زبان، برای شما پذیرش تحصیلی همراه با بورسیه تحصیلی دریافت خواهد نمود.

این خدمات برای سایر موارد مهاجرت به ترکیه نیز در دسترس می باشد و تحصیل در ترکیه را می توان از بهترین شیوه های مورد استفاده برای مهاجرت به این کشور دانست. موسسه ما می تواند تمامی مراحل مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه را برای شما انجام دهد و در نهایت شما می توانید با خیال راحت برای ادامه تحصیل در این کشور آماده شوید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و در زمینه تحصیل در ترکیه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هزینه دانشگاه مدیپل

کلام آخر

ترکیه در سال های اخیر تلاش کرده است تا علاوه بر گسترش توریسم، راه های دیگری را برای ورود مسافرین خارجی به این کشور باز کند و از این روی تحصیل در ترکیه در سال های گذشته به عنوان یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. بسیاری از ایرانیان برای ادامه تحصیل در ترکیه راهی شهرهای خوب این کشور نظیر استانبول می شوند. ما در این مقاله شما را بیشتر با ویژگی های تحصیل در ترکیه آشنا کردیم و اطلاعاتی را در خصوص تحصیل در این کشور و همچنین تحصیل پزشکی در ترکیه و دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه مدیپل را در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه و ورود به این دانشگاه با کمترین دردسر توصیه می کنیم که از خدمات ما در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه استفاده کنید که از سوی مراجع قانونی تایید شده بوده و می توانید با خیال راحت کیس مهاجرتی تحصیلی خود را به ما بسپارید.

4.9/5 - (12 امتیاز)