یکی از مهم ترین موقعیت هایی که هر فرد در زندگی باید پشت سر بگذارد، تحصیلات آکادمیک می باشد. در این خصوص می توانید برای تحصیل در ترکیه اقدام کنید. در واقع بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، ترکیه را به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی خود انتخاب کرده و برای ادامه تحصیل وارد این کشور می شوند. امکانات رفاهی در کنار امکانات تفریحی مناسب باعث می شود تا دانشجویان بتوانند رشد بسیار خوبی را در این دانشگاه پشت سر بگذارند. رشته های پزشکی در ترکیه و همچنین دندانپزشکی در ترکیه از متقاضیان زیادی برخوردار می باشند و همچنین می توان گفت که تحصیل در ترکیه می تواند زمینه ساز مهاجرت به ترکیه و زندگی در این کشور شود. در صورتی که می خواهید برای تحصیل به این کشور بروید، ما در ادامه این مقاله شما را با دانشگاه سابانجی (Sabancı University) آشنا خواهیم کرد و همچنین در خصوص موسسه مجاز اعزام دانشجو به ترکیه با شما صحبت می کنیم. این مقاله همچنین به معرفی دانشگاه سابانجی، دانشکده ها و رشته های این دانشگاه و بهترین روش برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اختصاص پیدا می کند که قطعا برای شما به عنوان یک دانشجو می تواند مفید واقع شود.

[aparat id=”VG2XO”]

معرفی دانشگاه سابانجی استانبول

استانبول به عنوان یکی از بهترین شهرهای کشور ترکیه به شمار می رود و دانشگاه سابانجی در فاصله 40 کیلومتری از این شهر تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 1994 میلادی تاسیس شد ولی اولین دوره تحصیلی در آن در 20 اکتبر سال 1999 آغاز گردید. این دانشگاه را می توان از مهم ترین مراکز علمی خصوصی در کشور ترکیه معرفی کرد که همه ساله دانشجویان بسیاری را پذیرایی می کند و می توان گفت که یکی از قطب های علمی خاورمیانه به شمار می رود.

دانشگاه سابانجی که در سال 1996 تأسیس گردیده است، یکی از دانشگاههای پیشرو در زمینه ی آموزش تحقیقی و تمرکز بر روی افراد است؛ دانشگاهی با انتخاب آزاد رشته ای و دانشگاهی با تأثیرگذاری در سطح جهانی است. با پروژه های تحقیقاتی عظیم، دانشگاه سابانجی به مرجع بین المللی در این زمینه تبدیل شده است؛ با استفاده از مدل پژوهان به صورت کامل دانشگاه سابانجی در سه دانشکده ی خود در مجموع آموزشی نوآورانه ی که در آن دانشجویان آزادانه حق انتخاب موارد آموزشی خود را دارند

دارای 13 برنامه ی آموزشی در مقطع لیسانس، 25 در مقطع فوق لیسانس و 12 در مقطع دکترا و همچنین دوره های تخصصی تکمیلی و امکان تحصیل در دو رشته ی متفاوت همزمان را نیز دارا است.

در صورتی که قصد تحصیل در ترکیه را داشته باشید و می خواهید وارد کشور ترکیه شوید، انتخاب دانشگاه سابانجی می تواند یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما باشد. دریافت پذیرش و ورود به این دانشگاه با زبان انگلیسی و ترکی امکان پذیر می باشد. در نهایت می توان گفت که این دانشگاه از بهترین مراکز تحصیل در ترکیه به شمار می رود و همه ساله تعداد بسیار زیادی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل وارد کشور ترکیه می شوند و از این دانشگاه نسبت به دریافت پذیرش اقدام می کنند. در صورتی که می خواهید بیشتر با این دانشگاه آشنا شوید و در زمینه رشته های تحصیلی در این دانشگاه اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

رشته های دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

رشته های کارشناسی ارائه شده در دانشگاه سابانجی:

مهندسی و علوم زیستی،

مهندسی و علوم کامپیوتر،

اقتصاد،

مهندسی الکترونیک،

مطالعات فرهنگی،

مدیریت،

مطالعات بین الملل،

مهندسی و علوم مواد،

مهندسی ساخت و تولید،

مکاترونیک،

علوم اجتماعی و سیاسی،

هنرهای دیداری و طراحی ارتباطات دیداری

رشته های کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه سابانجی: 

علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر،

مهندسی و علوم زیستی،

مهندسی الکترونیک،

مهندسی صنایع،

مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر،

فناوری اطلاعات،

مهندسی و علوم مواد

راهبری برنامه های صنعتی،

ریاضیات،

فیزیک،

آنالیز و حل مناقشات،

مطالعات فرهنگی،

مهندسی مکاترونیک،

مطالعات اروپایی،

تاریخ،

علوم سیاسی،

سیاستگزاری عمومی،

مطالعات ترکی،

هنرهای دیداری

و MBA

در دانشگاه سابانجی تنها یک رشته مدیریت برای مقطع دکتری آموزش داده می شود.

اما چه امکاناتی می توانیم از دانشگاه سابانجی برای تحصیل در ترکیه انتظار داشته باشیم؟ در ادامه بیشتر در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

رنکینگ دانشگاه سابانجی استانبول

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسهٔ تایمز در سال ۲۰۱۹، دانشگاه سابانجی ترکیه در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در حالی که براساس نظامِ رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۹، این دانشگاه در میان ۵۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و رتبه سوم را در بین دانشگاه های ترکیه از آن خود کرده است.

 • در رتبه بندی دانشگاههای نوآورانه و کارآفرین ترکیه در سال 2016 برترین دانشگاه ترکیه در زمینه ی نوآوری و کارآفرینی انتخاب شده است
 • رتبه ی 18 در BRIC و در اقتصادهای نوظهور در سال 2017
 • رتبه ی 10 در بهترین دانشگاههای کوچک جهان در سال 2015
 • رتبه ی 52 در رتبه بندی 100 زیر 50 در سال 2016
 • رتبه ی 14 در رتبه بندی QC کشورهای در حال رشد اروپا و آسیای مرکزی در سال 2015-2016
 • رتبه ی 39 در رتبه بندی دانشگاههای آسیایی سال 2015
 • رتبه ی بین 350-400 در رتبه بندی دانشگاههای جهانی
 • در بین 450 دانشگاه برتر در رتبه بندی QS جهانی

امکانات رفاهی دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سابانجی را دارند می توانند از امکانات رفاهی که در این دانشگاه ارائه شده است استفاده کنند. تحصیل در ترکیه و در شهر استانبول خود می تواند یک امتیاز بسیار مهم برای شما باشد و همچنین در این دانشگاه می توانید از امکانات رفاهی نظیر خوابگاه ها، مراکز درمانی که با بیمه های تامین اجتماعی به صورت رایگان در دسترس شما می باشد. غذا و خوراک با کیفیت و ارزان قیمت، اینترنت رایگان و غیره را استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت که تحصیل در ترکیه و به خصوص دانشگاه سابانجی یکی از بهترین انتخاب های موجود برای شما می باشد و با خیال راحت می توانید برای ادامه تحصیل در ترکیه اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و یا می خواهید با بهترین روش برای دریافت پذیرش از دانشگاه سابانجی و تحصیل در ترکیه آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

نکات مهم و برجسته دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

 • تمام برنامه ها به زبان انگلیسی
 • بیش از 4000 دانشجو، بیش از 7000 فارغ التحصیل، بیش از 700 دانشجوی بین المللی
 • پروژه های کمک هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی
 • بیش از 70 ملیت مختلف دانشجویی
 • نسبت 1 به 14 هیئت علمی-دانشجو(269 عضو هیات علمی یعنی 83 درصد از اعضای هیئت علمی دکتری خود را از دانشگاه در سطح جهانی کسب کرده اند)
 • آموزش نوآورانه
 • فرصت تحصیل در خارج(اروپا، شمال امریکا و آسیا و غیره)با برنامه های تبادل دانشجو
 • امکان اقامت در داخل دانشگاه
 • بیش از 3000 انتشارات علمی و فنی از سال 2000
 • نرخ 17:1 پروژههای تحقیقاتی فعال به نسبت هر عضو هیئتعلم
 • مرکز فنآوریهای کامپوزیت – مثال منحصر به فردی از همکاری دانشگاه و صنعت
 • 118 اختراع ارائه شده، 61 برنامهی ثبت اختراع و 32 اختراع ثبت شده
 • 20 شرکت فنآوری نمونه در Inovent – اولین شرکت تجاری سازی فناوری / شتاب دهنده و صندوق بذر در ترکیه

شهریه تحصیل در دانشگاه سابانجی

رشته های مقطع کارشناسی(4 ساله): هر سال 18250 دلار

کارشناسی ارشد(به همراه پایان نامه): کل دوره 17300 دلار

دوره دکتری(PhD): کل دوره 17300 دلار

بهترین شیوه دریافت پذیرش از دانشگاه سابانجی (Sabancı University)

دانشگاه سابانجی در میان 500 دانشگاه برتر دنیا شناخته می شود و قطعا تحصیل در ترکیه و در این دانشگاه یک موقعیت بسیار خوب برای شما به شمار می رود. شما می توانید برای اینکه از این دانشگاه پذیرش کنید، خودتان اقدام کنید که در این روش نیاز به هزینه و انرژی بسیار زیادی وجود دارد. شما باید نسبت به دریافت پذیرش، ارسال مدارک، پرداخت شهریه، دریافت ویزای تحصیلی ترکیه و همچنین رزرو خوابگاه اقدام نمایید که این مراحل قطعا برای کسی که تجربه این کار را ندارد می تواند بسیار سخت باشد.

در دانشگاههای ترکیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، آزمون ورودی ویژه متقاضیان خارجی وجود ندارد. در دانشگاه سابانجی جهت پذیرش در هر رشته تعدادی اسناد و مدارک از جمله مدرک تافل (TOEFL) و GRE با کمترین نمره مورد نیاز برای این مدارک دریافت میشود. مدارک مورد نیاز می‌بایست در بازه زمانی تعیین شده برای دانشگاه ارسال گردند. پس از ارزیابی مدارک از متقاضیان واجد شرایط برای یک آزمون کتبی یا مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد. سپس دانشگاه در مورد پذیرش دانشجو تصمیم نهایی را صادر کرده و این تصمیم کتباً به دانشجو اعلام خواهد شد.

با توجه به شرایط خاص این دانشگاه و اهمیت پیگیری پرونده از مسیرهای قانونی و درست، به شما توصیه می کنیم که برای دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه و در دانشگاه سابانجی از خدمات ما به عنوان موسسه مجاز اعزام دانشجو به ترکیه استفاده کنید که قطعا می تواند بهترین گزینه پیش روی شما به شمار رود. شما می توانید با استفاده از این خدمات در کوتاه ترین زمان نسبت به دریافت پذیرش از این دانشگاه اقدام کنید و همچنین می توانید مراحل دیگر مانند ترجمه مدارک، امکان سنجی و ارسال درخواست پذیرش به این دانشگاه را به ما بسپارید تا در کوتاه ترین زمان این خدمات به بهترین نحو در دسترس شما قرار گیرد. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید و می خواهید اطلاعات بیشتری را در این زمینه دریافت کنید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در خصوص دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه مشاوره رایگان دریافت کنید و همچنین امکان سنجی برای این امر برای شما انجام شود.

کلام آخر

ترکیه یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی به شمار می رود و همه ساله دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل وارد کشور ترکیه می شوند. ما در این مقاله شما را با تحصیل در ترکیه آشنا کردیم و با تمرکز بر دانشگاه سابانجی استانبول ترکیه اطلاعاتی را در خصوص این دانشگاهی در اختیار شما قرار دادیم که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. در صورتی که سوالی در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه داشته باشید و یا می خواهید اطلاعات بیشتری را در این خصوص دریافت نمایید، می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. خدمات مربوط به دریافت پذیرش تحصیل در ترکیه به صورت تخصصی ارائه می شود.

امتیاز