برای دانشجویانی که می‌خواهند از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاههای ترکیه ترکیه بهره‌مند شوند، گزینه‌های مختلفی وجود دارد. از جمله آن می‌توان به بورسیه‌های ارائه شده توسط دولت ترکیه، بورسیه‌های ارائه شده توسط کشورهایی که متقاضیان از آنجا اقدام می‌کنند، بورسیه‌های پیشنهادی توسط موسسات و سازمانهای مختلف ملی و بین المللی و در نهایت بورسیه دانشگاه‌های کشور ترکیه اشاره نمود. فرصتها و مبالغ ارائه شده توسط موسسات اخذ بورسیه تحصیلی متفاوت است. برخی از موسسات یادشده هزینه عزیمت دانشجو را نیز از کشور مبدا به ترکیه پوشش می‌دهند.

تعداد بورسیه‌های ماهانه تحصیلی نیز بسته به میزان تحصیلات دانشجویان بین‌المللی متفاوت است.برای بازدید از بورسیه‌های تحصیلی موجود می‌توانید به صفحه اینترنتی دانشگاه ذیربط مراجعه و اطلاعات کلی را در بخش جزئیات دریافت نمایید. گفتنی است برخی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی نیز توسط بورسیه‌های تحصیلی دولت ترکیه و شورای آموزش عالی (CoHE) این کشور ارائه می‌شود.

scholar

 بورسیه تحصیلی شورای آموزش عالی ترکیه (CoHE) برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از کشورهایی در نظر گرفته شده که با شورای آموزش عالی تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌نمایند. برای آن دسته از دانشجویانی که بدون اخذ گواهی تسلط بر زبان ترکی، در یکی از بورسیه‌های تحصیلی شورای آموزش عالی ترکیه پذیرفته شده‌اند، یک دوره یکساله آمادگی زبان درنظر گرفته خواهد شد.برای اطلاع بیشتر در مورد این بورسیه تحصیلی (YÖK) وبسایت بورسیه تحصیلی در ترکیه به نشانی(https://turkiyeburslari.gov.tr) را مشاهده کنید.

حتما بخوانید:

 بورسیه‌های تحصیلی دولت ترکیه

 بورسیه‌های تحصیلی دولت ترکیه علاوه بر پشتیبانی مالی، این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند تا در رشته تحصیلی موردنظر در دانشگاه تحصیل نمایند. این ویژگی، بورسیه تحصیلی دولت ترکیه را با سایر بورسیه‌های موجود در جهان متمایز می‌سازد. دولت ترکیه بر آن است تا با ارائه اینگونه بورسیه‌ها اطمینان حاصل نماید که دانشجویان در طول زمان حضور در این کشور از فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین تحصیلات دانشگاهی بهره‌مند می‌گردند. این بورسیه تحصیلی همچنین نیازهای دانشجویان اعم از اسکان و بیمه درمانی را در مدت تحصیل پوشش خواهد داد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاههای خصوصی

برای تحصیل در دانشگاههای دولتی ترکیه بالاخص دانشگاههای مورد تایید ایران، باید در آزمون ورودی شرکت کنید. دو نوع آزمون را امکان انتخاب دارید. یک آزمون اختصاصی ویژه دانشگاههای ترکیه و همچنین یک آزمون بین المللی.

در صورتی که امکان و علاقه ای به شرکت در این آزمون ندارید، گزینه انتخابی شما دانشگاههای خصوصی خواهد بود. تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه مستلزم این است که شهریه های دانشگاه را که گاها بسیار زیاد است پرداخت کنید.

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای خصوصی ترکیه شهریه ای بین 10 هزار الی 25 هزار دلار در سال را دارند. تعدادی از دانشگاه های خصوصی این امکان را فراهم می آورند که دانشجو پس از چند ترم تحصیل در ترکیه، در برخی دانشگاه های اروپایی مهمان شود و در صورت حفظ معدل مناسب در آنجا تحصیلات خود را ادامه دهد.

موسسه آباد مهاجر دانش با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با سالها تجربه و با بهره گیری از مشاورینی مجرب و متخصص، آمادگی دارد تا بعد از بررسی مدارک شما، بورس تحصیلی از 10 درصد تا 100 درصد از دانشگاههای خصوصی برای علاقمندان عزیز تحصیل در دانشگاههای ترکیه را فراهم نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)