تحصیل پست دکترا در انگلستان یکی از جذاب‌ترین آپشن‌هایی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی علاقه زیادی به استفاده از مزیت‌های آن دارند. کشور انگلستان قطعاً برترین کشور جهان در زمینه آموزش‌وپرورش است و تاریخ علمی پربار این کشور گواهی این حقیقت تاریخی است. تحصیل در کشور انگلستان از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه این مقاله به بررسی برخی از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت.

شرایط تحصیل پست دکترا در انگلستان

تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان دارای شرایط خاص و مشخصی است که دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این مقطع در کشور انگلستان باید از تمام نکات ریز و درشت آن خبردار باشند. کشور انگلستان سالیانه مقصد میلیون‌ها دانشجوی بین‌المللی در رشته‌های تحصیلی مختلف است و نقش بسیار مهمی در توسعه علمی و تحقیقاتی در سرتاسر جهان دارد که نکته بسیار حائز اهمیت و مهمی است.

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان کسب نمرات بسیار عالی در مقاطع تحصیلی قبلی است. برای دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان هستند ارائه مدارک معتبر دکتری، کارشناسی‌ارشد، کارشناسی و دیپلم میتواند از نقش بسیار مؤثری در زمینه اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه های کشور انگلستان برخوردار باشد و بسیار کمک‌کننده شود.

نکته بسیار مهمی که در ارائه این مدارک باید در نظر گرفت، ارائه ریزنمرات بسیار سطح بالا است؛ چراکه از اهمیت زیادی در زمینه بررسی نامه‌های درخواست اخذ پذیرش از سمت دانشجویان بین‌المللی برای دانشگاه دارد. ریزنمرات دانشجویان که علاقه‌مند به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نقش بسیار مؤثری در کسب پذیرش با مزایای اقتصادی و علمی بالا دارد.

یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی که علاوه بر مدارک معتبر مقاطع قبلی و ریزنمرات از اهمیت بسیار زیادی در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی برخوردار است مدارک بین‌المللی و معتبر زبان انگلیسی است. تقاضای بسیار زیادی برای ادامه تحصیل در مقطع پست دکترا در دانشگاه های کشور انگلستان وجود دارد و به همین جهت می‌توان گفت که رقابت به‌شدت بالا است و تمام درخواست‌کنندگان مدارک علمی، اقتصادی و بین‌المللی بالایی دارند.

ارائه مدارک زبان انگلیسی بین‌المللی و معتبر که نمرات بالایی داشته باشد از اهمیت زیادی برخوردار است و میتواند نقش بسیار مثبتی در کسب پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان ایفا کند. نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشت کسب نمرات بسیار بالا در آزمون‌های زبان انگلیسی بین‌المللی است که میتواند تثبیت‌کننده کسب نتایج بسیار بالا در رقابت بین دانشجویان درخواست‌کننده داشته باشد.

شرکت در آزمون زبان انگلیسی آیلتس یا تافل از اهمیت بالایی در کسب پذیرش از دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی دارد. برای شرکت در این آزمون‌ها باید از مهارت‌های تخصصی در زمینه زبان انگلیسی برخوردار بود تا در نهایت بتوان از مزیت‌های آن استفاده کرد. شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی و کمک‌گرفتن از تکنولوژی‌های روز دنیا میتواند نقش مهمی در موفقیت دانشجویان بین‌المللی در آزمون زبان ایفا کند.

مدارک تحصیل پست دکترا در انگلستان

تحصیل در انگلستان نیازمند ارائه مدارک بسیار زیادی است که هر کدام میتواند نقش بسیار مهمی در تسهیل فرایند بررسی‌های دولتی و سفارتی کشور انگلستان داشته باشد و در نهایت منجر به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور شود. برای آشنایی بیشتر با برخی از مهم‌ترین این مدارک همراه ما باشید تا در ادامه به بررسی جامع آنها بپردازیم و نقش هر یک را در تسهیل دریافت پذیرش تحصیلی بررسی کنیم.

یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور انگلستان به آن نیاز است رزومه علمی، تحصیلی و فعالیت‌های دیگر است. ارائه این مدارک از اهمیت بسیار زیادی برای دانشگاه برخوردار است؛ چراکه میتواند بیشتر با فعالیت‌های دانشجویان بین‌المللی، طرز تفکر دانشجو و سبک علمی و تحصیلی آنها آشنا شود و در نتیجه میتواند تصمیم‌گیری‌ها و بررسی‌های بسیار سنجیده‌تری برای همه ارائه کند.

یکی دیگر از مهم‌ترین اهمیت‌های این مدارک برای دانشجویان بین‌المللی را باید سفارت انگلستان عنوان کرد. متخصصین حوزه پذیرش و پاسپورت در دولت کانادا و سفارت آن برای ایرانیان با بررسی این مدارک صدور یا عدم صدور پاسپورت برای دانشجویان درخواست‌کننده را بررسی کرده و پس از پایان فرایندهای اداری و دولتی بررسی‌های انجام شده آنها را به درخواست‌کنندگان ارائه می‌کنند که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ویزای تحصیلی انگلستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و دریافت میتواند نقش بسیار مهمی در موفقیت دانشجویان بین‌المللی ایفا کند. دریافت این ویزا از مزیت‌های بسیار زیادی نیز برخوردار است و با استفاده از آن می‌توان به کشور انگلستان مهاجرت کرده و با تحصیل در آن کشور وارد بازار کار انگلستان شد. ارائه مدارک مناسب و قانع‌سازی افسر پرونده از مهم‌ترین اقدامات دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در این فرایند است.

انگیزه‌نامه و معرفی‌نامه دو مورد از مهم‌ترین مدارک دیگری هستند که باید دقت زیادی برای ایجاد و ارائه آن داشت. انگیزه‌نامه نقش بسیار مهمی در دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی دارد. انگیزه‌نامه بیانگر تمام اهداف دانشجویان بین‌المللی درخواست‌کننده اخذ پذیرش از دانشگاه در آینده است و نشان‌دهنده تفکرات دانشجویان است و میتواند تأثیر مثبتی در فرایند بررسی‌ها داشته باشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین مدارکی که باید به آن توجه شود را می‌توان معرفی‌نامه عنوان کرد. در این سند چند تن از مطرح‌ترین اساتید دانشگاهی که با دانشجویان بین‌المللی درخواست‌کننده همکاری داشته‌اند می‌توانند نسبت به مهارت‌ها، انگیزه‌ها، دستاوردها، سطح تفکرات علمی و مواردی ازاین‌دست اعلام نظر کنند. توجه به انتخاب استادهای مطرح در سطح بین‌المللی در این قسمت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ارائه نامه تمکن مالی نیز موضوع مهم دیگری است که باید توجه بسیار زیادی به آن شود. تمکن مالی نشان‌دهنده قدرت اقتصادی دانشجویان بین‌المللی در زمینه تأمین هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان است. نامه تمکن مالی برای سفارت و دولت کشور انگلستان از اهمیت بیشتری برخوردار است. تمکن مالی بالاتر میتواند ضامن امنیت اقتصادی بیشتری باشد و همین موضوع نشان‌دهنده دقت سفارت در این موضوعات است.

مزیت‌های تحصیل پست دکترا در انگلستان

تحصیل پست دکترا در انگلستان از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. بررسی مزیت‌های تحصیل در کشور انگلستان میتواند نقش بسیار مهمی در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور انگلستان ایفا کند. کشور انگلستان یکی از پیشروترین‌ها در زمینه تحصیلات آکادمیک است و در چند دهه اخیر پیشرفت‌های بیشتری نیز به دست آورده است.

کشور انگلستان با اتکا بر منابع اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و تاریخی خود توانسته زیرساخت‌های بسیار مناسبی جهت توسعه دانشگاه های سرتاسر کشور ایجاد کند. زیرساخت‌های علمی کشور انگلستان یکی از بی‌نظیرترین‌ها در نوع خود است و نقش بسیار مهمی در پیشرفت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور داشته است. در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین دستاوردهای این کشور در زمینه‌های علمی خواهیم پرداخت.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در انگلستان را باید دسترسی به زیرساخت‌های علمی، پژوهشی، تاریخی و فرهنگی عنوان کرد. کشور انگلستان دارای بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها و منابع علمی در سرتاسر جهان است. دسترسی به این منابع فقط مختص به دانشجویان بین‌المللی است که در این کشور تحصیل می‌کنند. کشور انگلستان دارای آزمایشگاه‌های علمی و پژوهشی بسیار زیادی در سرتاسر کشور است.

دسترسی به عدالت آموزشی یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور است که باید توجه زیادی به آن شود. دانشجویان بین‌المللی فارغ از محل تحصیل یا شهر محل زندگی خود در صورت تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان می‌توانند از تمام منابع آزمایشگاهی، علمی و تحقیقاتی بهره‌مند شوند. زندگی در شهرهای بزرگ کشور انگلستان مانند لندن یا لیورپول هزینه‌های بسیار زیادی را شامل می‌شود.

برخی از دانشجویان بین‌المللی با علم بر هزینه‌های بالای زندگی در کشور برای تحصیل پست دکترا در انگلستان در شهرهای کوچک‌تر و اقتصادی‌تر اقدام به اپلای می‌کنند. برای تحصیل در شهرهای کوچک هزینه بسیار کمتری جهت زندگی روزمره نیاز است و همین مورد مزیت تحصیل در شهرهای کوچک‌تر را نشان می‌دهد. خوشبختانه تمام شهرهای کشور انگلستان از دانشگاه های بسیار باکیفیت و سطح بالایی برخوردار است.

مزیت‌های تحصیل در این کشور بسیار زیاد است و همین موضوع نقش بسیار مهمی در جذب دانشجویان بین‌المللی از سرتاسر جهان دارد. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است و ارائه مدارک زبان معتبر در این زمینه نیز برای اخذ پذیرش تحصیلی کاملاً کفایت می‌کند. همین مورد را می‌توان به‌عنوان یک مزیت برتر عنوان کرد؛ چراکه تحصیل در کشورهای اروپایی دیگر نیاز به ارائه مدارک زبان محلی آن کشور دارد.

کشور انگلستان برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی از برتری‌های ویژه‌ای نسبت به کشورهای دیگر برخوردار است. دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این کشور به هزینه‌های زیادی نیاز ندارند؛ بلکه در برخی مواقع مشمول دریافت حقوق و مزایا نیز می‌شوند. به‌عنوان‌مثال تحصیل پست دکترا در انگلستان دارای حقوق و مزایای بسیار زیادی است و همین نکته جذابیت این کشور را برای دانشجویان بین‌المللی دوچندان کرده است.

مزیت‌های زندگی در انگلستان

زندگی در این کشور از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که منجر به علاقه دانشجویان بین‌المللی به این کشور شده است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور اقتصاد پیشرفته و توسعه همه‌جانبه اقتصاد آن است که در طول چند دهه اخیر به‌شدت افزایش پیدا کرده است. تحصیل و زندگی در فضایی که از امنیت اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است و متغیرهای اقتصادی همچون تورم و بیکاری در آن نرمال است بسیار جذاب است.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در کشور انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی را باید دسترسی به بازار کار تخصصی و جذاب عنوان کرد. دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های این کشور را دارند می‌توانند با ورود به بازار کار کشور انگلستان از حقوق و درآمد بسیار زیادی برخوردار شده و توانایی زندگی در رفاه نسبی به همراه مزیت‌های دیگر را داشته باشند که نکته بسیار مهمی است.

البته باید به این نکته توجه داشت که تحصیل پست دکترا در انگلستان دارای مزیت‌های بسیار بیشتری نسبت به مقاطع تحصیلی دیگر است. دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند در این مقطع از اقبال بیشتری برخوردار خواهند بود؛ چراکه بار علمی آنها به‌شدت بیشتر از دانشجویان دیگر مقاطع تحصیلی است و همین مورد منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای آنها شده است.

زندگی در کشور انگلستان از منظر اجتماعی نیز بسیار جذاب و قابل‌توجه است. زندگی در این کشور آغشته به تاریخ و فرهنگ انگلستان است و زندگی در میان مردمی که در یک جامعه سلطنتی رشد پیدا کرده‌اند میتواند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. علاوه بر این موارد باید به محیط طبیعی و خدادادی کشور انگلستان نیز اشاره‌ای داشت که زندگی در آن میتواند یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل و زندگی در این کشور محسوب شود.

تحصیل پست دکترا در انگلستان به روش آنلاین

تحصیل آنلاین در انگلستان یکی از جدیدترین روش‌های آموزشی در جهان است که سیستم آموزشی مدرن کشور انگلستان یکی از اصلی‌ترین ارائه‌دهنده‌های آن به دانشجویان بومی و دانشجویان بین‌المللی است. سیستم آموزش آنلاین پس از دوران پاندمی از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و طبق بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده در طول چند دهه آینده از توسعه بیشتری نیز برخوردار خواهد شد.

تحصیل آنلاین در کشور انگلستان از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت. یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که تحصیل به روش آنلاین در این کشور دارد صرفه‌جویی بسیار زیاد در زمان و هزینه است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با کمترین هزینه ممکن نسبت به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در کشور انگلستان اقدام کنند و هزینه‌های بسیار کمی پرداخت کنند.

نکته دیگری که وجود دارد حذف‌شدن هزینه‌های زندگی است که دانشجویان بین‌المللی دیگر ملزم به پرداخت آن نیستند. همین مورد به‌تنهایی منجر به افزایش تقاضا برای تحصیل آنلاین در کشور انگلستان شده است. یکی دیگر از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در این کشور اخذ مدرک تحصیلی معتبر است که در سرتاسر جهان از اعتبار علمی و اجرایی بین‌المللی برخوردار است و نقش مهمی در توسعه رزومه دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه های بسیار زیادی در کشور انگلستان ارائه‌کننده برنامه‌های تحصیلی مختلف در زمینه آموزش آنلاین هستند که برخی از مهم‌ترین آنها را باید دانشگاه کمبریج عنوان کرد. دانشگاه های کشور انگلستان از تاریخ بسیار باشکوهی برخوردار هستند و حتی برخی از دانشگاه های این کشور در دسته قدیمی‌ترین دانشگاه های جهان قرار می‌گیرند که دانشگاه کمبریج نمونه‌ای از آنها است که درحال‌توسعه آموزش آنلاین در جهان است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در پست دکترا

مؤسسه مهاجرتی مهاجردانش یکی از برترین مجموعه‌های مهاجرتی در سرتاسر کشور است که خدمات مهاجرتی بسیار مناسبی ارائه می‌کند. مهاجرت به انگلستان از طریق ادامه تحصیل در مقطع پست دکترا یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین تصمیماتی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در راستای آن اقداماتی را انجام می‌دهند و استفاده از خدمات این مجموعه میتواند نقش بسیار مهمی در موفقیت این افراد داشته باشد.

مهاجرت به کشور انگلستان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا از مزیت‌های بی‌شمار آن استفاده کنند. زندگی در این کشور مزیت‌های بی‌شماری دارد که کمی قبل‌تر به آن اشاره شد؛ اما یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل و زندگی در این کشور اخذ پاسپورت معتبر اروپایی است که در سرتاسر جهان و بین کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا و کانادا نیز از اعتبار و شهرت بسیار بالایی برخوردار است.

مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در مقطع پست دکترا میتواند فرصت‌های شغلی، تحقیقاتی، علمی و اقتصادی بسیار زیادی پیش روی دانشجویان بین‌المللی قرار دهد. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی پس از پایان تحصیلات خود در این مقطع به‌عنوان استاد دانشگاه در دانشگاه های کشور انگلستان مشغول فعالیت‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی می‌شوند و بخشی دیگر وارد فضای صنعتی و خدماتی بازار کار اروپا می‌شوند.

هزینه تحصیل پست دکترا در انگلستان

کشور انگلستان از دانشگاه های بسیار زیادی برخوردار است و هزینه تحصیل در انگلستان به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین آنها خواهیم پرداخت. تحصیل در این کشور یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در سرتاسر جهان است؛ اما باید عنوان کرد که همه افراد از تمکن مالی و قدرت اقتصادی لازم برای دستیابی به آن برخوردار نیستند.

زیرساخت‌های دانشگاهی در کشور انگلستان بسیار پیشرفته و سطح بالا هستند و همین نکته منجر به افزایش تقاضا برای تحصیل در این کشور شده است. هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان به خصوصی‌بودن یا عمومی بودن دانشگاه های محل تحصیل دانشجویان بین‌المللی بستگی دارد. علاوه بر این شهر محل تحصیل دانشجویان بین‌المللی نیز در هزینه‌های تحصیلی و هزینه‌های زندگی بسیار اثرگذار و مهم است.

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور انگلستان سالیانه 5 تا 10 هزار پوند است. نکته مهمی که برای تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور انگلستان باید به آن توجه کرد سخت‌گیری‌های دانشگاه و عوامل آن در پذیرش دانشجویان بین‌المللی است. کیفیت تحصیل در مؤسسات آموزشی و دانشگاهی عمومی بسیار بالا است و تقاضای زیادی برای پذیرش آن وجود دارد که منجر به سخت‌گیری در پذیرش‌های دانشگاه شده است.

در مقابل تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور انگلستان می‌توان تحصیل در دانشگاه های خصوصی را عنوان کرد که از هزینه‌های بسیار بالاتری برخوردار هستند و امکانات آموزشی، علمی و تحقیقاتی بیشتری به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور انگلستان بین 30 تا 60 هزار پوند در سال است که در مقایسه با هزینه‌های دانشگاه عمومی بسیار زیاد و چشمگیر است.

استفاده از بورسیه تحصیلی انگلستان یکی از جذاب‌ترین آپشن‌هایی است که دانشجویان بین‌المللی فاقد تمکن مالی کافی می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که برای دریافت بورسیه تحصیلی جهت تحصیل پست دکترا در انگلستان کافی است رزومه قابل‌قبول و نمرات علمی و پژوهشی مناسبی به دانشگاه موردنظر خود ارائه کنید.

نکته بسیار مهمی که درباره بورسیه‌های تحصیلی باید در نظر داشت شرایط رقابتی برای دریافت آن است؛ چراکه دانشجویان بین‌المللی از سرتاسر دنیا به دنبال کسب این موقعیت‌ها هستند. دریافت این مزیت از طریق بورسیه‌های تحصیلی میتواند شرایط اقتصادی و اجتماعی دانشجویان بین‌المللی را به‌شدت افزایش داده و نقش بسیار مؤثری در تأمین هزینه‌های تحصیلی و زندگی روزمره دانشجویان ایفا کند.

سوالات متداول

وضعیت تحصیل پست دکترا در انگلستان چگونه است؟

تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان دارای شرایط خاص و مشخصی است که دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در این مقطع در کشور انگلستان باید از تمام نکات ریزودرشت آن خبردار باشند. کشور انگلستان سالیانه مقصد میلیون‌ها دانشجوی بین‌المللی در رشته‌های تحصیلی مختلف است و نقش بسیار مهمی در توسعه علمی و تحقیقاتی در سرتاسر جهان دارد که نکته بسیار حائز اهمیت و مهمی است.

مهم‌ترین شرط تحصیل پست دکترا در انگلستان چیست؟

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان کسب نمرات بسیار عالی در مقاطع تحصیلی قبلی است. برای دانشجویان بین‌المللی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع پست دکترا در کشور انگلستان هستند ارائه مدارک معتبر دکتری، کارشناسی‌ارشد، کارشناسی و دیپلم میتواند از نقش بسیار مؤثری در زمینه اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه های کشور انگلستان برخوردار باشد و بسیار کمک‌کننده شود.

مدارک زبان انگلیسی برای تحصیل پست دکترا در انگلستان چه نقشی دارند؟

شرکت در آزمون زبان انگلیسی آیلتس یا تافل از اهمیت بالایی در کسب پذیرش از دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی دارد. برای شرکت در این آزمون‌ها باید از مهارت‌های تخصصی در زمینه زبان انگلیسی برخوردار بود تا در نهایت بتوان از مزیت‌های آن استفاده کرد. شرکت در کلاس‌های زبان انگلیسی و کمک‌گرفتن از تکنولوژی‌های روز دنیا میتواند نقش مهمی در موفقیت دانشجویان بین‌المللی در آزمون زبان ایفا کند.

مهم‌ترین مزیت تحصیل پست دکترا در انگلستان چیست؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در انگلستان را باید دسترسی به زیرساخت‌های علمی، پژوهشی، تاریخی و فرهنگی عنوان کرد. کشور انگلستان دارای بزرگ‌ترین کتابخانه‌ها و منابع علمی در سرتاسر جهان است. دسترسی به این منابع فقط مختص به دانشجویان بین‌المللی است که در این کشور تحصیل می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های عمومی و خصوصی کشور انگلستان چقدر است؟

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های عمومی کشور انگلستان سالیانه 5 تا 10 هزار پوند است و به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور انگلستان بین 30 تا 60 هزار پوند در سال است که در مقایسه با هزینه‌های دانشگاه عمومی بسیار زیاد و چشمگیر است.

نتیجه‌گیری و خلاصه‌ای از آنچه گفته شد

تحصیل پست دکترا در انگلستان از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار است که دسترسی به زیرساخت‌های آموزشی، علمی، تحقیقاتی و پژوهشی نمونه‌ای از آن است. تحصیل در کشور انگلستان میتواند علاوه بر مزیت‌های گفته شده از مزیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز برخوردار باشد. ارائه مدارک مناسب و استفاده از مشاوره‌ها و خدمات مجموعه‌های تخصصی در مهاجرت به انگلستان میتواند بسیار اثرگذار و ارزشمند باشد.

3/5 - (2 امتیاز)