دانشگاههای ترابزون

ترابزون

شهر زیبای ترابزون در شمال شرقی ترکیه و در کناره دریای سیاه واقع شده است و این شهر مرکز استان ترابزون است . ترابزون بر سر راه تجاری _ تاریخی به نام جاده ابریشم بین استانبول و ایران قرار دارد و سال‌ها مرکز تجاری بین‌المللی مهم این منطقه بوده‌است . برای توریست هایی که از ایران به ترکیه سفر میکنند از شهر های بسیار دیدنی ترکیه شهر ترابزون است . دانشگاه کارادنیز مهمترین دانشگاه این شهر می باشد.


دانشگاه کارادنیز
دانشگاههای ترابزون

دانشگاه فنی کارادنیز و دانشکده های آن

این دانشگاه در سال1963 در یک بنای مدرسه ابتدایی در ترابزون آغاز به کار کرد. اکنون دارای16 دانشکده، 2 مدرسه عالی، 12 مدرسه عالی آموزش شغلی، 3 انستیتو و 14 مرکز تحقیق و اجراست. دو مجتمع دانشگاه در 5 کیلومتری و 12 کیلومتری ترابزون و دو مجتمع دیگر آن در شهرهای گوموشخانه و سوردورمه قرار دارند. نسبت دانشجو به هیأت علمی22 به 1 میباشد و یکی از دانشگاههای دولتی ترکیه میباشد و عموما از بین دانشگاههای ممتاز ترکیه ، از لحاظ هزینه های دانشگاههای ترکیه در سطح معمولی میباشد. 4000 دانشجو در مجتمع رفاهی قانونی وابسته به سازمان اعتبار و خوابگاهها، 1800 دانشجو در مجتمع رفاهی فاتح و 150 دانشجو نیز در مجتمع واقع در مرکز شهر ترابوزان اقامت دارند. علاوه بر آنها، در شهرهای اردو ، ریزه و گوموش خانه نیز به ترتیب خوابگاههایی با ظرفیت750 نفره، 625 نفره و 790 نفره وجود دارند.

در مجتمع رفاهی قانونی سالن غذاخوری نیز وجود دارد که دانشجویان میتوانند ناهارشان را در آن صرف نمایند. در مجتمع های رفاهی دیگر نیز غذای دانشجویان تأمین میشود.

فعالیت فرهنگی دانشگاه در زمینه های تئاتر، فرهنگ عامه، هنر و موسیقی مردمی، ارکستر موسیقی پاپ، گردش، سینما میباشد. دانشگاه دارای دو سالن بزرگ و یک سالن کنفرانس است.

دانشگاه علاوه بر میادین ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال، دارای یک استخر شنای باز و یک سالن ورزشی بسته میباشد. دانشجویان در طول سال میتوانند از امکانات فوق بهره مند شوند.

حتما بخوانید:

رشته های تحصیلی دانشگاه کارادنیز

دانشکده تربیت معلم فاتح: دبیری در رشته های: تکنولوژی های رایانه ای و آموزشی، بیولوژی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، معلولیتهای شنوایی، شیمی، ریاضیات، پیشدبستانی، مشاوره و راهنمایی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی، مشکلات هوشی

دانشکده علوم پایه و ادبیات: فیزیولوژی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد کار و روابط صنعتی، اکونومتری، اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مالیه، روابط بین الملل

دانشکده مهندسی: مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریک ـ الکترونیک، ساختمان، عکسبرداری، زمین شناسی، ژئوفیزیک، معماری(داخل ساختمان)، معدن

دانشکده پزشکی

مدرسه عالی بهداشت ترابوزان: مامایی، پرستاری

دانشکده تربیت معلم گیره سون : دبیری در رشته های: پیش دبستانی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی استانبولی

دانشکده علوم پایه و ادبیات گیره سون: بیولوژی، تاریخ

مدرسه عالی بهداشت گیره سون: مامایی، پرستاری

دانشکده مهندسی گوموش خانه: مهندسی در رشته های: عمران، زمین شناسی

دانشکده کشاورزی اُردو: تولید گیاهی

دانشکده جنگل: مهندسی صنایع جنگلی، معماری روستایی، مهندسی جنگل

دانشکده تربیت معلم ریزه: دبیری کلاسداری

دانشکده علوم پایه و ادبیات ریزه: بیولوژی، فیزیک، شیمی

دانشکده الهیات

دانشکده منابع آبی

دانشکده علوم دریایی سورمنه: مهندسی تکنولوژی امور ماهیان، مهندسی کشتی سازی، مهندسی عرشه کشتی

دانشکده اقتصاد و علوم دریایی اونیه : مدیریت

دانشگاههای ترابزون

دانشگاه کارادنیز به عنوان یکی از دانشگاههای معتبر در ترکیه مقصد بسیاری از دوستداران تحصیل در ترکیه است. دانشگاه کارادنیز هم مانند سایر دانشگاههای دولتی ترکیه، دانشجویان خود را از طریق آزمون یوس انتخاب می نماید. اگر شما به فکر تحصیل در ترکیه هستید و آمادگی شرکت در آزمون یوس را دارید ما در کنار شما هستیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در غیر اینصورت پیشنهاد ما حضور در کلاسهای آمادگی یوس در محل موسسه خواهد بود. همچنین می توانید به ترکیه سفر کنید و در دوره ی آمادگی تحصیلی یک ساله شرکت نمایید. ما به عنوان نماینده رسمی بهترین و معتبرین کالج های آمادگی آزمون یوس، آماده اخذ پذیرش شما در این کالج­ها هستیم.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (10 امتیاز)