اسکی شهیر به معنای شهر کهنه است که مرکز استانی به همین نام در آناتولی مرکزی است. رودخانه پورسوک از داخل شهر عبور می کندو زیبائی خاصی به این شهر داده است..به علت وجود دو دانشگاه بزرگ عثمان غازی و دانشگاه آنادولو منظره یک شهر دانشگاهی به خود گرفته است.

تحصیل در اسکی شهیر ترکیه

اسکی شهیر به معنای شهر کهنه است که مرکز استانی به همین نام در آناتولی مرکزی است.رودخانه پورسوک از داخل شهر عبور می کندو زیبائی خاصی به این شهر داده است..به علت وجود دو دانشگاه بزرگ عثمان غازی و دانشگاه آنادولو منظره یک شهر دانشگاهی به خود گرفته است. حلوای مت، حلوای نوقا ، چؤره ک خشخاشی ، آب کالاباک ، کوفته چی (ترجمه تحت اللفظی کوفته نرسیده) و لوله تاشی این شهر مشهور است.

این شهر به این دلیل که میان دو شهر بزرگ ترکیه یعنی استانبول و آنکارا واقع شده است،از موقعیت استراتژیک و اقتصادی خوبی برخوردار است.کارخانجات و شرکتهای بزرگی در اطراف شهر واقع شده اند.یک قطار سریع السیر آنکارا را به این شهر متصل کرده است که فقط در عرض یک ساعت این مسافت را میپیماید.

دانشگاه آناتولي و دانشکده های آن

تحصیل در دانشگاه آنادولی اسکی شهیر ترکیه

دانشگاه آنادولو يا همان آناتولي یکی از اولین دانشگاه های بزرگ و مبتکر درون ترکیه می‌باشد و براي متقاضيان تحصيل در دانشگاههای تركيه دانشگاهي ممتاز به شمار مي رود. این دانشگاه ۱۲ دانشکده،۷ کالج غیر هنری،۴کالج هنری،۹ موسسه آموزشی و ۲۸مرکز تحقیقاتي را در خود جای داده که ازمیان آنها ۳ دانشکده به تحصیلات از راه دور(distance learning)اختصاص داده شده و ۹۳۰ هزار دانشجو از طریق آنها مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ با عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری در شهر اسکی شهیر بنا شد. ۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند که رقمی بالغ بر ۶۰۰۰۰۰ نفر است. اين شهر در 229 كيلومتري آنكارا و 329 كيلومتري استانبول قرار دارد. به علاوه این شهر توسط خطوط راه آهن به تمامی نقاط اصلی ترکیه نیز متصل است. یونوس امره(yunus emre)، ساختمان اصلی دانشگاه است که در مرکز شهر اسکی شهیر واقع شده است. تعدادی از دانشکده ها، هنرستان ها، مراکز فرهنگی و مركز مدیریت در این ساختمان مستقر هستند. دیگر قسمت‌ها مانند دانشکده‌های فنی و مهندسی، کالج‌های تربیت بدنی و ورزشی، کالج‌های هوانوردی غیر نظامی و دانشکده معماری در ساختمان دیگر این دانشگاه به نام ایکی ایلول(iki eylul) قرار دارند که در مسافتی حدوداً ۵ دقیقه‌ای از مرکز شهر واقع است.

حتما بخوانید:

این دانشگاه سیاست‌های خود را بر پایه ایجاد یک سیستم دانشجو محور پایه ریزی کرده است و تمركز اصلي سياست هاي آن بر دانشجويان است. دانشکده‌های این دانشگاه کاملاً به روز رسانی شده و با تکنولوژی روز هم خوانی دارد. در دانشگاه آنادولو سعی می‌شود به دانشجویان امکانات کافی تحقیقی داده شود. زبان آموزشی این دانشگاه را سه زبان ترکی، آلمانی، انگلیسی تشکیل می‌دهد و كليه دانشجویان حتماً در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت می‌کنند.

دانشگاه آنادولو بیش از ۱۸۰۰ نفر هيئت علمی دارد. در اين دانشگاه درکنار اساتید داخلی از همكاري اساتيد مطرح بين المللي نيز استفاده مي­شود. در این دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی، امکانات رفاهی و فرهنگی مختلف نیز در اختيار دانشجویان می‌باشد و دانشجویان می‌توانند از فعالیت‌های گوناگون علمي فرهنگی نظیر کنسرت ها و نمایشگاه‌های علمی و هنری متعدد در این دانشگاه استفاده کنند. همچنین به دانشجویان این فرصت داده می‌شود تا با چهره های معروف علمی، هنری و ادبی کشور ترکیه و جهان که برای بازدید از این دانشگاه دعوت شده اند دیدار و گفتگو به عمل آورند. این دانشگاه دارای امکانات ورزشی، زمین‌های تنیس و استخر سر پوشیده می‌باشد و امکانات بهداشتی درمانی نیز به دانشجویان درون دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشكده ها

 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم علوم انسانی
 • دانشکده تربیت معلم
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی
 • دانشکده علوم ارتباطات
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده فنی و مهندسی و معماری

دانشگاههای اسكی شهير

دانشگاه عثمان قاضي و دانشکده های آن

تحصیل در دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر ترکیه
دانشگاههای اسکی شهیر

دانشگاه عثمان قاضي(Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)در شهر اسكي شهير قرار گرفته است. دانشگاه عثمان غازي در سال 1970 با تأسيس دانشكده هاي مهندسي، كشاورزي، علم و هنر، براي نخستين بار فضاي آموزش عالي را در شهر اسكي شهير تركيه ايجاد كرد. دانشگاه داراي چهار ساختمان اصلي در شهر است،‌ داراي يك كتابخانه مركزي و يك بيمارستان 1284 تخت خوابي است. اين دانشگاه هم اكنون يكي از دانشگاه هاي مطرح در آناتولي مركزي است و داراي 9 دانشكده، 3 مدرسه، 4 مدرسه فني و حرفه اي و 5 مدرسه تحصيلات تكميلي است. و داراي 21،529 دانشجو و 1233 نفر كادر آموزشي است. زبان آموزشي دانشگاه تركي است، تنها در دانشكده برق و الكترونيك و دانشكده كامپيوتر زبان تحصيلي انگليسي است و دانشجويان رشته هاي برق و الكترونيك، كامپيوتر، مهندسي مكانيك، مهندسي معدن، روابط بين الملل و توريسم و هتلداري ملزم به گذراندن يك دوره آموزشي زبان انگليسي هستند. غير از زبان ورودي دانشگاه، دانشجويان رشته ادبيات تطبيقي نيز ملزم به گذراندن يك دوره يكساله زبان انگليسي، آلماني يا فرانسه نيز هستند.

دانشكده ها

 • دانشكده پزشكي
 • دانشكده دندانپزشكي
 • دانشكده ادبيات و علوم
 • دانشكده مهندسي و كشاورزي
 • دانشكده علوم آموزشي
 • دانشكده معارف اسلامي
 • دانشكده هنر
 • دانشكده اقتصاد و مديريت بازرگاني
 • دانشكده كشاورزي

دانشگاههای اسكی شهير

همکاران موسسه آباد مهاجر دانش در خصوص نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در ترکیه و همچنین پذیرش بورسیه تحصیلی و نیز پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقاطع مختلف همراه شما می باشند.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (10 امتیاز)