اسکی شهیر به معنای شهر کهنه است که مرکز استانی به همین نام در آناتولی مرکزی است. رودخانه پورسوک از داخل شهر عبور می کندو زیبائی خاصی به این شهر داده است..به علت وجود دو دانشگاه بزرگ عثمان غازی و دانشگاه آنادولو منظره یک شهر دانشگاهی به خود گرفته است.

تحصیل در اسکی شهیر ترکیه

اسکی شهیر به معنای شهر کهنه است که مرکز استانی به همین نام در آناتولی مرکزی است.رودخانه پورسوک از داخل شهر عبور می کندو زیبائی خاصی به این شهر داده است..به علت وجود دو دانشگاه بزرگ عثمان غازی و دانشگاه آنادولو منظره یک شهر دانشگاهی به خود گرفته است. حلوای مت، حلوای نوقا ، چؤره ک خشخاشی ، آب کالاباک ، کوفته چی (ترجمه تحت اللفظی کوفته نرسیده) و لوله تاشی این شهر مشهور است.

این شهر به این دلیل که میان دو شهر بزرگ ترکیه یعنی استانبول و آنکارا واقع شده است،از موقعیت استراتژیک و اقتصادی خوبی برخوردار است.کارخانجات و شرکتهای بزرگی در اطراف شهر واقع شده اند.یک قطار سریع السیر آنکارا را به این شهر متصل کرده است که فقط در عرض یک ساعت این مسافت را میپیماید.

دانشگاه آناتولی و دانشکده های آن

تحصیل در دانشگاه آنادولی اسکی شهیر ترکیه

دانشگاه آنادولو یا همان آناتولی یکی از اولین دانشگاه های بزرگ و مبتکر درون ترکیه می‌باشد و برای متقاضیان تحصیل در دانشگاههای ترکیه دانشگاهی ممتاز به شمار می رود. این دانشگاه ۱۲ دانشکده،۷ کالج غیر هنری،۴کالج هنری،۹ موسسه آموزشی و ۲۸مرکز تحقیقاتی را در خود جای داده که ازمیان آنها ۳ دانشکده به تحصیلات از راه دور(distance learning)اختصاص داده شده و ۹۳۰ هزار دانشجو از طریق آنها مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ با عنوان آکادمی اقتصاد و علوم تجاری در شهر اسکی شهیر بنا شد. ۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند که رقمی بالغ بر ۶۰۰۰۰۰ نفر است. این شهر در 229 کیلومتری آنکارا و 329 کیلومتری استانبول قرار دارد. به علاوه این شهر توسط خطوط راه آهن به تمامی نقاط اصلی ترکیه نیز متصل است. یونوس امره(yunus emre)، ساختمان اصلی دانشگاه است که در مرکز شهر اسکی شهیر واقع شده است. تعدادی از دانشکده ها، هنرستان ها، مراکز فرهنگی و مرکز مدیریت در این ساختمان مستقر هستند. دیگر قسمت‌ها مانند دانشکده‌های فنی و مهندسی، کالج‌های تربیت بدنی و ورزشی، کالج‌های هوانوردی غیر نظامی و دانشکده معماری در ساختمان دیگر این دانشگاه به نام ایکی ایلول(iki eylul) قرار دارند که در مسافتی حدوداً ۵ دقیقه‌ای از مرکز شهر واقع است.

حتما بخوانید:

این دانشگاه سیاست‌های خود را بر پایه ایجاد یک سیستم دانشجو محور پایه ریزی کرده است و تمرکز اصلی سیاست های آن بر دانشجویان است. دانشکده‌های این دانشگاه کاملاً به روز رسانی شده و با تکنولوژی روز هم خوانی دارد. در دانشگاه آنادولو سعی می‌شود به دانشجویان امکانات کافی تحقیقی داده شود. زبان آموزشی این دانشگاه را سه زبان ترکی، آلمانی، انگلیسی تشکیل می‌دهد و کلیه دانشجویان حتماً در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت می‌کنند.

دانشگاه آنادولو بیش از ۱۸۰۰ نفر هیئت علمی دارد. در این دانشگاه درکنار اساتید داخلی از همکاری اساتید مطرح بین المللی نیز استفاده می­شود. در این دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی، امکانات رفاهی و فرهنگی مختلف نیز در اختیار دانشجویان می‌باشد و دانشجویان می‌توانند از فعالیت‌های گوناگون علمی فرهنگی نظیر کنسرت ها و نمایشگاه‌های علمی و هنری متعدد در این دانشگاه استفاده کنند. همچنین به دانشجویان این فرصت داده می‌شود تا با چهره های معروف علمی، هنری و ادبی کشور ترکیه و جهان که برای بازدید از این دانشگاه دعوت شده اند دیدار و گفتگو به عمل آورند. این دانشگاه دارای امکانات ورزشی، زمین‌های تنیس و استخر سر پوشیده می‌باشد و امکانات بهداشتی درمانی نیز به دانشجویان درون دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشکده ها

 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم علوم انسانی
 • دانشکده تربیت معلم
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی
 • دانشکده علوم ارتباطات
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده فنی و مهندسی و معماری

دانشگاههای اسکی شهیر

دانشگاه عثمان قاضی و دانشکده های آن

تحصیل در دانشگاه عثمان قاضی اسکی شهیر ترکیه
دانشگاههای اسکی شهیر

دانشگاه عثمان قاضی(Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)در شهر اسکی شهیر قرار گرفته است. دانشگاه عثمان غازی در سال 1970 با تأسیس دانشکده های مهندسی، کشاورزی، علم و هنر، برای نخستین بار فضای آموزش عالی را در شهر اسکی شهیر ترکیه ایجاد کرد. دانشگاه دارای چهار ساختمان اصلی در شهر است،‌ دارای یک کتابخانه مرکزی و یک بیمارستان 1284 تخت خوابی است. این دانشگاه هم اکنون یکی از دانشگاه های مطرح در آناتولی مرکزی است و دارای 9 دانشکده، 3 مدرسه، 4 مدرسه فنی و حرفه ای و 5 مدرسه تحصیلات تکمیلی است. و دارای 21،529 دانشجو و 1233 نفر کادر آموزشی است. زبان آموزشی دانشگاه ترکی است، تنها در دانشکده برق و الکترونیک و دانشکده کامپیوتر زبان تحصیلی انگلیسی است و دانشجویان رشته های برق و الکترونیک، کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، روابط بین الملل و توریسم و هتلداری ملزم به گذراندن یک دوره آموزشی زبان انگلیسی هستند. غیر از زبان ورودی دانشگاه، دانشجویان رشته ادبیات تطبیقی نیز ملزم به گذراندن یک دوره یکساله زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسه نیز هستند.

دانشکده ها

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده ادبیات و علوم
 • دانشکده مهندسی و کشاورزی
 • دانشکده علوم آموزشی
 • دانشکده معارف اسلامی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی
 • دانشکده کشاورزی

دانشگاههای اسکی شهیر

همکاران موسسه آباد مهاجر دانش در خصوص نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در ترکیه و همچنین پذیرش بورسیه تحصیلی و نیز پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقاطع مختلف همراه شما می باشند.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (10 امتیاز)