دانشگاههای قونیه

قونیه شهری در منطقه آناتولی مرکزی کشور ترکیه است. قونیه هفتمین شهر پر جمعیت ترکیه محسوب شده و بنابر آمار سال 2011، جمعیت منطقه شهری آن حدود 1.1 میلیون نفر بوده است. در گذشته قونیه به نام‌های “ایکونیون”، “ایکونیوم” و “استانکونا” شناخته می شده است. در اساطیر یونان آمده است که اژدهایی بر قونیه تسلط یافته و گهگاه با حمله به آن برخی از ساکنان شهر را می بلعید. دانشگاه سلجوق مهمترین دانشگاه این شهر می باشد.


دانشگاه سلجوق و دانشکده های آن

Konya.Selcuk.
دانشگاههای قونیه

این دانشگاه در سال1975 در شهر قونیه ساخته شد. 14 دانشکده، 5 مدرسه عالی، 24 مدرسه عالی آموزش شغلی، 4 انستیتو، یک مرکز آموزشی موسیقی و 13 مرکز تحقیقات دارد. بالغ بر 42 هزار دانشجو و 1923 کادر علمی دارد. ظرفیت خوابگاههای دانشگاه5377 نفر است. در مجتمع علاالدین کی قباد دانشگاه، دانشکدههای پزشکی و تربیت معلم، کافه تریاهایی وجود دارد. مراکز بورس دهنده: مدیریت دانشگاه، بنیادهای آناتولی، MEB و دانشگاه هستندکه تا کنون به3500 دانشجو بورس داده شده است. دانشگاه دارای4 سالن، 4 میدان بازی و یک محل بازی تنیس است. در سال گذشته کار احداث یک سالن ورزشی سربسته با ظرفیت2400 نفر و یک سالن باز آغاز شد. دانشگاه دارای دو مرکز بهداشتی و روانی است.

رشته های تحصیلی دانشگاه:

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده تربیت معلم: دبیری در رشته های: زبان آلمانی، رایانه و تکنولوژیهای آموزشی، بیولوژی، جغرافیا، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، زبان انگلیسی، شیمی، ریاضیات، پیش دبستانی، مشاوره و راهنمایی، کلاسداری، علوم اجتماعی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی، نارسائیهای ذهنی دانشکده علوم پایه و ادبیات: زبان و ادبیات آلمانی، زبان و ادبیات عرب، بیولوژی، زبان و ادبیات فارسی، فیزیک، زبان و ادبیات فرانسه، زبان و ادبیات انگلیسی، آمار، شیمی، باستان شناسی کلاسیک، ریاضیات، زبان و ادبیات روسی، تاریخ هنر، جامعه شناسی، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد و علوم اداری: اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، روابط بین الملل

دانشکده الهیات: الهیات، دبیری فرهنگ و اخلاق دینی دوره ابتدایی

دانشکده ارتباطات: روزنامه نگاری، روابط و شناخت مردمی، رادیو، تلویزیون و سینما

مدرسه عالی بهداشت قونیه: مامایی، پرستاری

دانشکده آموزش شغلی: دبیری: اقتصاد خانواده و تغذیه، کودکستان، گل، بافت و دوخت، آموزش و پرورش کودک، پوشاک، لباس دوخته، نقش(روی پارچه)

دانشکده مهندسی و معماری: مهندسی در رشته های: رایانه، محیط، الکتریک ـ الکترونیک، صنایع، عمران، زمین پیمایی و عکسبرداری، زمین شناسی، معدن، ماشین آلات، برنامه ریزی شهری و منطقه ای

دانشکده فنی آموزشی: دبیری رشته های: سیستمهای رایانه، اتومبیل سازی

دانشکده پزشکی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده کشاورزی: تولید گیاهی، مهندسی غذا، تولید حیوانی، تکنولوژی گیاهی

اقتصاد کارامان: اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی

مدرسه عالی بهداشت کارامان: پرستاری

دانشگاههای قونیه

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید:

5/5 - (10 امتیاز)