آزمون YÖS   چیست؟

آزمون دانشجویان خارجی تبار که بصورت مخفف آزمون YÖSنامیده می شود، آزمونی است که همه ساله از سوی دانشگاههای دولتی و خصوصی کشور ترکیه برای آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می شود(مقطع ليسانس و همچنين پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و…). دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همه ساله با تخصیص ظرفیت مخصوص پذیرش دانشجویان خارجی تبار، نسبت به پذیرش داوطلبان اقدام می نمایند.

دانش آموزانی که در دوره های آموزشی آزمون مذکور شرکت می نمایند به راحتی می توانند با ورود دانشگاههای برتر ترکیه به تحصیلات تکمیلی خود در این کشور ادامه دهند. متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه و یا متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه که دوران دبیرستان خود را گذرانده و قصد تحصیل مقطع کارشناسی خود را در ترکیه دارند، برای تحصیل در دانشگاههای دولتی باید در آزمون یوس شرکت نمایند. نمره لازم برای قبولی در این آزمون در مورد رشته های مختلف  متفاوت است.

ادامه تحصیل در ترکیه
آشنایی با آزمونهای تركيه

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT آزمونی است که در کشور ایالات متحده آمریکا بنیان گذاری شده است.افزون بر ایالات متحده آمریکا آزمونی است که در کشور ترکیه نیز جهت اخذ پذیرش توسط دانشجویان خارجی تبار در مقطع کارشناسی دارای اعتبار بوده و از سوی The College Board ترتیب داده می شود. مدت اعتبار نتیجه آزمون مذکور همانند سایر آزمونهای ورودی دانشگاهها دو سال می باشد.

آزمون SAT سالانه 7 مرتبه در کشور ایالات متحده ی آمریکا  وسالانه 6 مرتبه دردیگر کشور ها برگزار می شود. آزمون SAT متشکل از دو بخش آزمون SAT1 و SAT2 می باشد.برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در  دانشگاههای برتر کشور ایالات متحده آمریکا را دارند ،شرکت درآزمون SAT2 و برای آن دسته از دانشجویان خارجی تباری که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند شرکت در آزمون SAT1 کفایت می نماید.

آشنایی با آزمونهای تركيه

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

حتما بخوانید:

5/5 - (16 امتیاز)