سازمان امور دانشجویان با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:ثبت نام ارز دانشجویی برای شش ماهه اول 1398 از تاریخ 98/2/29 از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir آغاز می شود.به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، بر اساس این اطلاعیه، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز( ETS)صورت می گیرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح ذیل است:

اطلاعيه وزارت علوم در خصوص ثبت نام ارز دانشجويي

اطلاعیه شماره 1 (سال 1398)

با توجه به نامه شماره 41307/ 98 مورخ 1398/2/14 اداره سیاستها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بدینوسیله به اطلاع کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می رساند، متقاضیان (مشابه 6 ماهه دوم سال 97) می توانند از تاریخ 1398/2/29 فرمهای لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجادبه آدرس portal.saorg.irبارگذاری نمایند.

شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه های بانک مرکزی ج.ا.ا می باشد. ضمنا تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) می باشد.

arz

اطلاعيه وزارت علوم در خصوص ثبت نام ارز دانشجويي

اطلاعیه شماره 2 (سال 1398)

* ارز دانشجویی شش ماهه اول صرفاً در بازه زمانی 1398/1/1 تا 1398/6/31- از فروردین تا آخر شهریور 1398 تعلق می گیرد.

* طبق نامه شماره 41307/ 98مورخ 1398/2/14 اداره سیاستها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنای نرخ ارز درخصوص تامین و پرداخت ارز دانشجویی (اعم از مقرری و شهریه) به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS)می باشد.

* طبق بخشنامه بانک مرکزی، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از 97/2/31 می باشد می توانند درخواست نمایند.

* شایان ذکر است سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل های بانک مرکزی ج.ا.ا بر عهده بانک های عامل (تجارت و سامان) می باشد.

* با عنایت به نرخ ارز (آزاد)، توصیه می شود تنها متقاضیان واقعی، درخواست خود را در سامانه سجاد بارگذاری نمایند.

* با توجه به اینکه کلیه فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود، نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد.

* جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه نموده ودر صورتی که پاسخ مورد نظر شما وجود نداشت، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg.ir ارسال نموده و پیگیری نمایید.

* برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست، متقاضی می تواند به پروفایل و ایمیل شخصی و همچنین به پیام ارسال شده به شماره تلفن همراه ارائه شده (ثبت شده در سامانه) مراجعه نماید.

* جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده نمائید.

* طبق مصوبه مورخ 1393/11/8 هیأت محترم وزیران هزینه دریافتی از طریق سامانه بابت بررسی درخواست شما می باشد و درصورت عدم تایید قابل عودت نمی باشد.

حتما بخوانید:

اطلاعيه وزارت علوم در خصوص ثبت نام ارز دانشجويي

اگر شما به تحصیل در ترکیه علاقمند هستید با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید تا در فرآیند پذیرش تحصیل در ترکیه شما را یاری نمایند.

جهت کسب اطلاعات شرایط تحصیل در ترکیه می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (5 امتیاز)